| GabiiHaș a întrebat:

Cum trebuie sa-l salut pe tata?
buna ziua, sarut mana sau...cum?

Răspuns Câştigător
| Sbbbb a răspuns:

M-ai bine nu-l mai saluti deloc >.<

44 răspunsuri:
| deliaa_5419 a răspuns:

Eu zic ca daca esti apropiat de el poti sa ii spui "salut! ce faci?" cel putin eu asa fac ii mai spun si buna ziua dar mai rar. spune "Buna ziua" cel mai sigur dar nu sarut mana.

| Kyrie a răspuns:

Ce faci tata happy (sau tati)

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Acum cu hristos a inviat de sigur, dar in general un salut politicos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună ziua/Salut. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact, dar iti zic cum m-am obisnuit eu sa fiu intampinat:
Dimineata: Tatiii! Trezeste-te ca e gata cafeaua si intarzii la scoala!
La amiaza: Tatiii! Mi-ai cumparat ce te-am rugat, sau ai uitat iar?
Seara: Tatiii! Fa-mi si mie tema asta ca a inceput programul meu favorit la TV.
Noaptea: Tatiii! Cheam-o pe mama sa ne pupe de noapte buna si da TV-ul mai incet!
Deci cred ca : "Tatiii!" e urarea ideala.

| rebeca7599 a răspuns (pentru anonim_4396):

De acord cu tine

| Bianca_6401 a răspuns:

Servus? Buna? happy E asa mai ok

| anonim333 a răspuns:

Ce faci tati?
Cam asa il salut eu pe tata.

| GabiiHaș explică (pentru Bianca_6401):

I-am zis o data servus si a inceput sa aiba crize

| Anonymus314 a răspuns:

Eu ii zic: "salut!" nu are rost sa ma complic, nu stiu, prea mult respect strica, de asta imi place ca in engleza, cand spui You spui si Dumneata sau Dumneavoastra dar si Tu.

| daia10 a răspuns:

Sarut mana? da ce ii mos? pe taicato is consideri mos? eu ii zic : ceau tati! laughing

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Sărut Mână? LoL, nu! Eu de obicei spun #Heii Tatii big hug. Pur și simplu, poți să îi spui # salut, bună, etc.

| NutellaN01 a răspuns:

Boi stresatilor ce intrebare e asta mai cum poti sa intrebi cum sa-l saluti pe taicatu doamne daca ca voi nu mai aveti idei ce sa intrebati nu mai postati prostii

| GabiiHaș explică (pentru daia10):

Mdaa d-aia m-am certat si a inceput sa planga ca lui ii zic ca la tiganu de pe strada"ceau"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru rebeca7599):

O sa ajungi departe! laughing
Ma bucur sa mai zaresc pe TPU si fete multumite de viata si familia lor! rolling on the floor

| rebeca7599 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, eu ma simt multumita si o sa ajung departe. multumesc.

| GabiiHaș explică (pentru NutellaN01):

Cum se numeste site-ul? TPU.toti pentru unu.deci ce-ti zice fraza asta bai copile?

| Dan1989P a răspuns:

Buna! Daca esti apropiat de el poti sa ii zici doar "Salut tata!(sau tati)","Buna! Ce mai faci?". Buna ziua suna cam, nu stiu cum, ciudat laughing. Fiul meu imi spune "Buna tati!"simplu! Nu-mi spune "Buna Ziua!"ca ar fi absurd. Si ce-ti venii cu "Sarut Mana!"? Eventual ii zici asta mamei talehee hee. Sau ''Hei tata!".

| Bianca_6401 a răspuns (pentru GabiiHaș):

Woww atunci trebuie sai faci pe plac gen : Buna ziua tata

| Anonymus314 a răspuns (pentru NutellaN01):

Fiecare are nevoie de ajutor, cum si tu ai. Nimeni nu e perfect, de aia suntem noi aici, si incercam sa ajutam lumea, daca nu vrei sa ajuti e problema ta, dar nu te baga daca nu ai ceva important de spus.

| BluishAngel a răspuns:

Pai, daca tatal tau vrea sa fie respectat, spune-i Sarut mana, asa se spunea mai demult. Poate el traieste in obiceiurile de atunci, deci incearca asa, poate merge happy

caramela
| caramela a răspuns:

Hristos a inviat! eu stiu ca respectul pentru parinti e sfant si e acelasi mereu
Sarutmana mama/tata! asa am crescut si asa am fost educata, astazi copii/tineretu se cam trege de sireturi cu parintii, iar noi din dragoste pentru ei acceptam cam orice tip de salut...totusi e bine sa ii respectam pentru ca vine o zi cand am dori sa zicem Sarutmana mama/tata, dar din pacate nu mai avem cui...straight face

| IoanaGabe a răspuns:

Sarut mana? :O Dar ce? e asa de invarsta!?

Eu ii spun:,, Ceau, Salut, Buna" happy

| BebeZpacit a răspuns:

Eu ii zic:Salut! dar daca esti mai politicos zii buna ziua

| Rockart a răspuns (pentru GabiiHaș):

Eh, păi nu-i mai spune şi tu "ceau". Spune-i "bună!" sau ocoleşte salutul (cum fac eu) îi spun direct "tati*. "Sărut mâna" şi "Bună ziua" mai încolo. Eu nici lui bunicămiu nu-i spun *Bună ziua!*, îl întreb direct: "Ce faci, bre?"

| William a răspuns:

''Ce faci mosule?''

| asdfghjhghkjj a răspuns:

Buna! doar este tatal tau, eu tatalui meu ii zic la telefon "buna" si cand ne vedem "salut", il cunosti, este parte din familia ta, dar daca el vrea sa il saluti politicos atunci meerge si ceva de genul"buna ziua!"

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este tatăl tău și mereu trebuie să-i spui sărut mâna, nu salut, nu bună ziua, etc.
Este cel care se ocupă de tine din toate punctele de vedere, nu este vecinul ori colegul.
Merită respect din partea ta!
Pa, pa.

| RaduMD a răspuns:

Varianta cea mai bună, care îi va face şi multă plăcere, ar fi să îl întrebi chiar pe el: "tată, cum ai prefera să te salut, cum crezi că ar trebui să o fac?" Succes!

| Liviu a răspuns (pentru anonim_4396):

Tati e urarea ideeala doar daca esti fata si ai pana in 15 ani laughing
Eu lu 'tati' nu i-am mai zis 'tati' de pe la 13 ani laughing ii zic tata direct, cum ti sar parea ideea sa te duci la cineva in vizita si sa apara un ditamai animal cat usa sa zica " Ce faci tati? "
Nu te-ar bufni rasu?
Eu zic ca te-ar cam bufni rasulaughing)