| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am 22 de ani, fac 23 pe la sfârșitul anului 2024, mai pot avea o iubită sau e prea târziu?
Am avut cont pe Tinder în ianuarie, dar am dat banii degeaba.
Când mai ies în oraș, ies doar cu părinții.
Eu aș căuta o relație de lungă durată.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au pus ăștia limita la relații? E că la credit la banca?

| gabicoo a răspuns:

Găsești la Casa de ajutor reciproc a pensionarilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate o să găsești una.

| mastadont a răspuns:

Cunosc pe cineva care a avut prima iubită la 36 de ani deci da, e încă posibil să mai găsești.
Sfatul meu ar fi să te desparți o vreme de părinți, să-ți iei viața-n mâini și să te muți pe cont propriu. O dată ce stai singur, ești independent, vor veni și femeile. Faptul că stai cu părinții va face mereu o impresie proastă asupra femeilor, practic pleci din start cu stângul.
Întâi focuseazăte pe tine, pe carieră, o casă, și o să vezi că, de-a lungul drumului pe care ți l-ai ales, vei întâlni destule domnișoare cu care să poți avea relații.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mastadont):

Locuiesc singur, dar în același bloc cu părinții. De-aici nu doresc să mă mut vreodată.

| Terez a răspuns:

Daca stai numai in casa si iesi in oras doar cu parintii, nu vei cunoaste in veci pe nimeni. Nici cu popa nici cu petitoare.
Ai probleme locomotorii sau de ce nu iesi singur? Ca ai totusi 22 de ani. Nu esti minor.
Iesi baiete singur. Asa vei putea vorbi cu fetele. Si numai asa vezi care ti se potriveste. Sa nu crezi ca prima fata intalnita se va si muta la tine. Mai ales ca vecinatatea cu parintii e ca si cum ai sta cu ei. Mama ta mereu va fi peste voi.

| Mindfulness a răspuns:

Și la 30 poți avea, oricând atâta timp cât vei fi tânăr și sănătos.

| ioana748 a răspuns:

Nu exista limita de varsta.

| 223gonhitemup a răspuns:

Brothere daca vrei sa fim realisti ar cam trebui sa iesi din casa. N o sa ti bata vreo fata la usa. Mi se pare o prostie faptul ca ai zis ca stai cu parintii si ca nu vrei sa te muti. Daca te ai muta in alt oras ti s ar schimba complet viata si ai avea un start fresh

| 223gonhitemup a răspuns (pentru 223gonhitemup):

Si ma uit pe profilu tau si ai cele mai useless intrebari care n au vreun sens. In loc sa ti pese cum sa fii mai carismatic si deschis la minte tu intrebi daca se poate scrie data in mod prescurtat. Unii vi-o cereti

| ALM2000RO a răspuns:

N-ai nevoie de iubită man, crede-mă că e mai ok fără, e bine să n-ai nicio bătaie de cap. Nu merită să-ți irosești timpul, energia, banii și să-ți tocești nervii pe o relație care oricum va fi sortită eșecului, ca orice relație toxică cum sunt 99, 99%.

| 1onur a răspuns:

Dacă ai simți și pentru Dumnezeu aceași iubire ce ar fi greșit? Ce ar putea fi greșit să-l iubești pe Dumnezeu cu Adevărat cum ai putea sa iubești o fată o femei un bărbat sau un băiat ce ar fi greșit să-ți pui iubirea și în Dumnezeu? Ar fi prea târziu să-ți dai seama de câte ori i-ai întors spatele lui Dumnezeu pentru un bărbat sau o femeie acolo greșim mereu punem fericirea noastră Adevărat într-o femeie într-un bărbat și-l dăm la o parte pe Dumnezeu Pentru acea femeie pentru acel bărbat și uităm cum ne și chemă apoi ei văzând că i-ai întors spatele lui Dumnezeu pentru ei înți vor lua lumea de sunt picioare. Ar fi prea târziu să-ți dai seama cât de mult te iubește Dumnezeu cu Adevărat și cât de multă milă și bunătatea ar Dumnezeu față de noi și noi nu ne facem timp nici 2 minute sa mergem la biserică să aprindem o lumânare dar avem bani de bilete la Coldplay avem bani de cluburi avem bani de figuri și ne validăm parfumăm cât mai în evidență și mai colorați... Ar fi prea târziu să ne dăm seama cât de multă greșim față de Dumnezeu.

Femei sunt pe toată planeta câte vrei. bărbați sunt pe toată planeta câți vrei...
Dar Dumnezeu este unul singur și ar trebui să fie de ne înlocuit veșnic și de schimbat veșnic. Dacă rămâneți cu teamă și frică că nu veți avea femei că nu veți avea bărbați mai departe știți voi...