| anonim_4396 a întrebat:

Daca te sinucizi ajungi in iad? Eu vreau sa ma omor din cauza tatalui care mereu ma jigneste(ma injura)ma pune la treaba,treaba grea nu de dat cu matura, o mai bate si pe mama din cand in cand si nu stiu. M'am saturat.pur si simplu nu-l mai suport, de asta vreau sa ma omor, la ce dracu mi-a mai dar dumnezau viata? sa ma chinui satana de tata? Sunt baiat si am 16 ani si uneori si plang. daca ati sti cata durere si suferinta e in sufletul meu probabil voi v'ati fi omorat deja crying.

93 răspunsuri:
| Rotaru_Anamaria_1993 a răspuns:

Buna. Pentru inceput, oricat de chinuit te simti trebuie sa stii ca viata e un dar asupra caruia nu ai nici un drept. Atata timp cat esti sanatos, nu ai nici un handicap, iar parintii si cei dragi tie sunt ok, tu trebuie sa lupti sa mergi inainte. Incearca sa iti intelegi tatal si sa ii gasesti un moment de slabiciune sau de calm in care sa puteti discuta ca de la barbat la barbat pentru a putea inelege de ce face aceste lucruri, iar el sa inteleaga cat de greu iti este si tie. Faptul ca te pune la treaba nu este cea mai mare problema, ci dimpotriva, te va ajuta sa fii un om responsabil in viata happy. Incearca pe cat posibil sa eviti certurile si gandeste mai pozitiv. Uite, ai putea incerca sa apelezi la psihologul scolii la care inveti, fara ca ai tai colegi sa stie. Acesta te va indruma si te va ajuta foarte mult in ceea ce ai de facut fara a divulga discutiile voastre.Ai grija de viata ta. Mult succes happy

Răspuns utilizator avertizat
| Zenicide a răspuns (pentru Mădă0611):

Sa mori tu? dafuq :))
http://2.bp.blogspot.com/......-style.jpg

Răspuns utilizator avertizat
| hellchild a răspuns:

Reclamal la protectia copilului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te vei omori nu vei rezolva nimic...
Du-te la o verisoara sau verisor or matusa care sta mai aproape si sunati la protectia copilului si la politie sa il i-a pe tatal tau pe sus... omorul nu este un raspuns...

| Mădă0611 a răspuns (pentru Zenicide):

Miaaaaaaaaau.
rolling on the floor)

Tare imaginea, o ciordesc, mâncaţ-aş... dulciurile, snacks-urile si ce mai ai prin preajma.

| PedoBarbie a răspuns:

În caz de sinucidere probabil că vei ajunge în Iad dar nu cred că există.
Nu trebuie să fi trist adică să te superi din orice. Nu contează că eşti băiat şi plângi. Încă eşti copil adică ai doar 16 ani şi chiar dacă ai fi bătrân tot nu contează. Mai ales că dacă plângi te calmezi descărcându-ţi nervii şi tot ce mai ai tu acolo.
Nu ştim întradevărăr câtă durere şi suferinţă ai tu dar şi noi am avut pe a le noastre deci probabil că bănuim.
Nu te sinucide deloc. Am zis şi eu asta o dată în glumă dar era doar glumă adică nu am căutat săpunul şi frânghia şi nici medicamentele.
Faptul că te sinucizi nu îţi v-a alina suferinţa ci din contra o va accentua din moment ce nu şti unde ajungi sau dacă ajungi undeva după moarte. Adică tu ca suflet că corpul tău va fi praf şi pulbere iar cu timpul viermii şi alte târâtoare se vor hrănii cu el.
Acum tragi şi tu concluzia.
Pe curând!

| reapers a răspuns:

Dumnezeule....de ce sa te omori? viata e atat de frumoasa, pleaca de acasa, muta-te, munceste si i-ati o chirie, dupa care o poti lua si p mama ta cu tine, etc...

| Andraaa1231 a răspuns:

Pai poti sa te duci la politie si sa spui. daca vrei sau incerci sa vorbiti toti impreuna ca o familie ...de ex, tatal meu nu a mai venit pe la mine de vreo 6-7 ani la mine ..fiecare om are drepturile lui, dar si obligatiihappyINCEARCA!

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns (pentru devil2279):

Aha deci problema ta este ca nu esti iubit. Cat despre femei laughing nu are rost sa iti bati capul, daca te-ai folosit de ea pentru placerea ta perosnala e bine, daca nu, ti-ai pierdut timpul cu ea.
Probabil vrei ca cineva sa te mangaie, sa te iubeasca ca pe un catelus a? Ei bine nu ai nevoie de iubire si doar de o doza buna de nihilism care iti va vindeca orice dorinta(fie ea o simpla dorinta de a fi iubit), orice speranta, orice vis inutil. Plimba-te prin cimitire, este un loc bun sa razi de viata. Acum din cate vad esti un indoctrinat religios, in sitautia ta ai 2 optiuni, fie renuti definitiv la aceste iluzii fie te adancesti mai mult in ele si il vei transofrma pe Dumnezeu intr-un drog care iti va oferi placere, iubire si alinare, daca ai o biblie citeste-o(de preferat Noul Testament).

Răspuns utilizator avertizat
| Serenade a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Vorbeste si cu Dumnezeu daca vrei copilas.

Răspuns utilizator avertizat
| Zenicide a răspuns (pentru SaveOurSouls):

De unde stii ca o sa ajunga in iad? Ai dovezi in acest sens?
Si ce legatura are adminul cu parerea lui Serenade?

Răspuns utilizator avertizat
| DemonSoul a răspuns:

Nu te sinucide frate...Du-te la politie si spuneti probleme acolo si asa posibil sa il bage la inchisoare... si o sa scapati de el!

| Astamikaa a răspuns:

Moartea nu este solutia incearca ca folosesti cuvantul (nu) atunci cand tatal tau te pune la munca.iar atunci cand o mai bate pe mama ta incearca sa ai ti apararea, iar daca nu functioneaza denuntal, fugi de acasa orice dar chiar nu merita sa mori pentru nimic in lume...

| Marissella a răspuns:

La cate raspunsuri ai primit, probabil ca nici nu-l vei citi si pe al meu, dar eu totusi iti scriu niste ganduri.
In primul rand, gandurile astea de sinucidere pe care le ai tu, le-au avut 80% din adolescenti, fiecare avand sau nu motive intemeiate. Te cred ca nu mai suport situatia asta, dar incearca sa te incurajezi singur si sa vezi dincolo de lucrurile astea, intr-o i va fi mai bine, stii cum e, ce nu te doboara te face mai puternic. Iar, daca tu nu vei lasa sa te doboare acest lucru, in viitor, vei deveni un om puternic.
In orice caz, e bine ca te-ai descarcat. Eu cred ca o sa alungi gandurile negative si n-o sa le lasi sa te doboare. O sa fie bine, ai sa vezi.

Răspuns utilizator avertizat