| anonim_4396 a întrebat:

Daca te sinucizi ajungi in iad? Eu vreau sa ma omor din cauza tatalui care mereu ma jigneste(ma injura)ma pune la treaba,treaba grea nu de dat cu matura, o mai bate si pe mama din cand in cand si nu stiu. M'am saturat.pur si simplu nu-l mai suport, de asta vreau sa ma omor, la ce dracu mi-a mai dar dumnezau viata? sa ma chinui satana de tata? Sunt baiat si am 16 ani si uneori si plang. daca ati sti cata durere si suferinta e in sufletul meu probabil voi v'ati fi omorat deja crying.

93 răspunsuri:
| Pikathestar a răspuns:

Ma... parerea mea este ca : taicatu cand doarme sau cand e mai ametit, tu fiind baiat de 16 ani dai cu pumnu! Dar dai de 10 ori sau chiar mai mult deci eu iti propun sa iti iei inima in dinti si sa spui nu! Ca nu esti fata/femeie sau daca ai un prieten mai bun roaga-l sa-l bata impreuna cu tine sau chiar mai multi! Dar chiar daca nici asta nu merge filmeaza-l cand o bata pe mata ta si da stirea la televizor cumva sau suna la 112 si arata filmarea.Dar parearea mea este ca esti barbat si ca trebuie sa te aperi pe tine si pe mama ta, avand in vedere ca ai 16 ani ai forta presupun.Dar daca nu sti cum sa dai cu pumnu du-te la un box, numai daca iti da taicatu ce nu cred, dar maicata bani sau imprumuta de la prieteni. Eu sper ca te-am ajutat!

| Alexandru074 a răspuns:

Nu te sinucide ca ajungi in IAD...si ai sa suferi mai mult....Asta e crucea ta si fiecare avem greutatile noastre. Dumnezeu nu iti da ca sa suferi mai mult de cat poti ...fiecare avem suferintile noastre in viata fie mai grele fie mai usoare.....Roagate lui Dumnezeu si vei vedea ca se vor schimba lucrurile ....mai ai un pic si vei avea o familie va fi foarte frumos Dumnezeu are grija de fiecare...

| Anyo1988 a răspuns:

Hey in primul rand imi cer scuze de intarziere ...probabil s-a rezolvat de mult insa daca mai este cineva in situatii similare va rog, nu disperati si nu faceti o prostie din cauza unor astfel de probleme, va rog din suflt daca simtit nevoia sa vorbiti cu cineva despre problemele care va apasa sufletul, cautati-ma pe Facebook, ma gasiti cu numele da yonik andrey ionel movila, trebuie sa fiti puternici si sa mergeti inainte, va sunt alaturi si voi incerca sa va sustin, sa va ascul problemele sa va dau sfaturi in masura in care pot si sa va ajut sa va gasiti calea. Aveti grija de voi va rog