| Luiza567 a întrebat:

De când a decedat mama nu ma simt prea bine am 17 ani locuiesc la părinți mamei mele mama a decedat din cauza bătăilor tatălui meu eu stau la bunci mei dar mai merg și la unchiul meu el are 22 de ani și mai stau si cu sora mea mai mare care are 25 de ani mie îmi place sa petrec timp cu sora mea însă îmi e cam greu fără mama.Ce sa fac în legătură cu asta?

2 răspunsuri:
| user3476 a răspuns:

Îmi pare foarte rău pentru pierderea mamei tale, te cred că îți este foarte greu fără ea. Însă, tu fiind minoră nu ai ce să faci, nu te vei descurca d.p.d.v. financiar (și nu numai) ca să locuiești singură în chirie luând în calcul că ești și elevă (presupun).
După ce vei absolvi liceul și vei dori să continui cu facultatea, poți alege să stai fie în chirie cu încă o colegă sau două (depinde de cum dorești), ori să stai la căminul facultății.
Te cred că poate îți este greu cu bunicii (am locuit și eu cu ei o perioadă) și mi-a fost f greu, având mentalitatea cea din trecut e dificil să suporți tot ce nu le convine lor în legătură cu generația aceasta.
Multă putere și liniște îți doresc!

| sierra1 a răspuns:

"mama a decedat din cauza bătăilor tatălui...Ce sa fac în legătură cu asta?"

du-te la procuratură, se lasă cu pușcărie!