| ClaudiaClaudia3018 a întrebat:

De când m-am mutat la iubitul meu sunt mai liniștită el chiar ma iubește am 17 ani cât stăteam la părinți mei erau doar certuri plus ca tata era violent fizic ei mau cautat cu poliția au venit la iubitul meu la poarta polițiști au zis ca nu au ce sa îi facă iubitului meu pentru ca are 19 ani e mai mare ca mine cu 2 ani doar dacă era cu 6 ani mai mare era infracțiune și eu am rămas la el pentru ca părinți mei au zis ca lor nu le mai pasa doar ca cei de la politie lau pus pe iubitul meu sa dea o declarație ca să aibă grijă de mine find minora eu sunt fericita alături de el.Dar părinți lui se baga în relația noastră și spun ca eu sunt minora și trebuie sa îmi termin școală și ca el nu m-a luat sa ma crească dar eu cu iubitul meu ne înțelegem și are grija de mine.Cum se poate rezolva situația cu părinții lui? După părerea voastră credeți că ai lui au dreptate?

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mai fata, ti-au spus si parintii tai, ti-au spus si parintii lui, ti-a spus si Politia:
ESTI MINORA! Trebuie sa termini scoala.

Citeste aici unde duce neascultarea de parinti: https://www.tpu.ro/......afara-din/

Poti avea iubit si daca stai la parintii tai si iti vezi de scoala.
Nu te mai juca de-a mama si de-a tata cand tu nu ai dat nici macar BAC-ul.

| ioana748 a răspuns:

Situatia cu parintii lui se poate rezolva doar prin mutarea voastra.
Trebuie sa lucrati amandoi si sa fiti independenti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sper sa intervina protectia copilului si sa te ia de acolo, ca iubitii astia nu sunt nimic bun pentru o minora.