| DianaDya4567 a întrebat:

De când soțul meu e plecat la munca în străinătate relația noastră s-a cam schimbat. Acum e acasă pentru ca sunt însărcinată și vrea sa mă sprijine în perioada asta, mai ales ca mai avem un băiat care are 3 ani. Soțul meu a plecat în strainate când a aflat ca sunt însărcinată pentru a 2 oara a zis ca vom avea nevoie de bani pentru 2 copii, dar acum ca a venit seara vrea sa ma pun lângă el în pat sa îi ofer și lui atenție, nu doar copilului. Cum sa îmi îmbunătățesc relația cu soțul meu? Mai ales ca el muncește în străinătate

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: copilul doarme in camera lui, iar tu cu sotul tau!

| DianaDya4567 explică (pentru Violleta2022):

Nul pot să îl las singur are 3 ani și când îi văd că plânge mi se rupe sufletul pentru ca sunt mama și îmi vine și mie da plâng când îl vad ca plânge

| Cinic a răspuns:

Este firesc ca barbatul tau sa isi doreasca afectiunea si atentia ta, il inteleg. Pe de alta parte te inteleg si pe tine ca esti dominata de instinctul matern si este firesc sa vrei sa ai tot timpul copilul in preajma ta. Cel mai bine ar fi sa gasesti o cale de mijoloc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DianaDya4567):

Nu-l duci pe luna, ci in camera lui, alaturi!
Pana la urma te educa copilul, sau il educi tu?
la ce dumnezeu mai faci copii daca o sa ramai singura in viitor, ca barbatul ala se satura pana la urma de hachitele tale si te paraseste.

| MarianWLF a răspuns:

Stati pana adoarme cel mic, alta varianta nu aveti, normal ca s-a schimbat relatia, distanta raceste indiferent ca sunteti casatoriti.