| Danielbc a întrebat:

De ce femeile de la tara sunt rele(nu toate dar majoritatea)? matusa mea s-a certat cu prietena ei si i-a reprosat ca de cand s-a angajat(matusa)si are mai multi bani(are un salar destul de mare)nu o mai baga in seama si ca e cu nasul pe sus.Chestia e ca de cand s-a angajat merge si la job, renoveaza si 2 camere plus are grija de copii ei, in plus ea nu are drum spre casa prietenei(e la peste 10 case distanta)iar,, prietena"ei in fiecare zi trece prin fata casei si nici macar o data nu a trecut pe la ea.si culmea e ca tot ea e ofticata.Plus matusa a vazut ca sotul prietenei ii raspunde la salut cu dosul(cum naiba sa te duci la o,,prietena"cand vezi ca barbatul ei te saluta cu dosul iar ea nici macar nu se opreste la poarta cand trece prin fata ei, nu ca ar fi avut timp la cat de ocupata e). Singura schimbare care s-a produs la comportamentul matusei e ca acum e mai sigura pe ea si nu mai tine capul in pamant, iar daca nu ii convine ceva pur si simplu nu mai vb cu acea persoana(in timp ce inainte lasa de la ea)si la cearta asta aia s-a bagat in seama.Cand nu era angajata(din cauza unor probleme)si nu avea bani atunci era barfita ca de ce nu are bani, ca nu stie sa faca economii etc.(desi ea intodeauna are grija de fiecare leu)cand are job si bani e barfita ca are bani si e cu nasul pe sus.I-a reprosat ca inainte cand o ajuta era buna(intodeauna cand a ajutat-o a primit inapoi ce a dat)desi matusa cand i-a dat unele lucruri(nu chiar ieftine)nu le-a mai vazut.De ce aia e asa? nu inteleg unii oameni... poate si pentru ca eu nu as face niciodata o chestie din asta...imi place sa cunosc cat mai multe lucruri despre oameni iar parerile voastre nu numai m-ar ajuta in asta, as stii si ce sa ii spun matusei pentru a o linisti

astept parerile voastre(sper ca a-ti inteles tot ce am spus)iar timpul acordat va fi rasplatit cu funda+vot+multumirile mele

7 răspunsuri:
| DjCiprianAlexandru a răspuns:

Pt ca e un stil de viata acolo.Barfa,radio santhappy
"ai vazut-o pe aia ce face, cum a ajuns"
sau "a lu cutare e mare cucoana acum, s-a angajat, are salariu mare" si lista poate continua

| mgtow a răspuns:

Taranii sant crescuti in mediu dur, cu cruzime si tragere de munca din infanta de aia ajung asa multe femei in momentul de fata, trebuie sa ne multumim cu ceea ce vedem si daca nu ne convine atunci ne bagam sarma in ele ce mare lucru.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns (pentru mgtow):

Și eu sunt de la țară și din ce ai enumerat tu nu se găsește în mediul meu.
Deci...nu toți tăranii sunt crescuți în mediu rău, cruzime etc.

| mgtow a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Dar acolo educatia e mai stricta, alte conditii de viata.

| Woodenpints91 a răspuns:

90% din oamenii de la ţară au un IQ mai scăzut decât animalele din curtea lor.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

Exact. I-aş răspunde şi eu tipului,dar mi-a dat ignore,deci sper că o să-mi vadă răspunsul,oricum.
Cei care locuiesc în comune-oraş/comune/sate, chiar nu sunt crescuţi într-un mediu dur, cu cruzime şi ce a mai mâncat el pe acolo. Şi eu stau într-un fel de comună-oraş, de fapt, nici nu ştiu ce e şi toţi sunt deosebit de mulţumiţi. Nimeni nu munceşte ca boul la jug, nea Spetsnaz.

| Danielbc explică (pentru Zeflemitoarea):

Buna,aici cel care a pus intrebarea.Imi pare rau de diferentele voastre de opinii...dar VREAU SI EU UN RASPUNS! UN SFAT ETC.