| GeooSykes a întrebat:

De ce noi, emo suntem marginalizati, umiliti si catalogati ca niste demoni?
Ce parere aveti despre noi?
Si ce credeti ca fac emo gresit[ilegal] in afara de taiatul venelor?

Dau funda celui mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Păcat ca ai primit doar raspunsuri aproape jignitoare! Deci lucrurile stau cam asa. In Romania unde toata lumea pare majoritara si perfectă si si nimeni parca trebuie sa fie ca toata lumea Daca Esti altfel ..pai atunci cu siguranta nu vei avea o viata usoara! In Romania Trebuie sa fii majoritar ca sa traiesti binelaughing)

25 răspunsuri:
| SerafimHD a răspuns:

Tu ce intelegi prin Emo? habar nu ai cine esti de ce te numesti asa de ce adepti acest cult de ce te imbraci asa nu ai indentitate! Vrei sa faci ceva interesant Scrie o carte! nu umbla cu tampenii! Nu marginalizez pe nimeni doar ca nu am magnet pentru prosti si prostii!

| SoloPC a răspuns:

Secta asta Emo pe care ai adoptat-o si tu are un fel de a rexolva probremele si anume taierea carni...
Stiu ce simti cand ti-se despica carnea si iti curege sangea para ai scapat de toate problemela dar este gresit ce faceti voi...

| Chαяtreux a răspuns:

Incearca sa iti gasesti propriul stil, nu sa te formezi tu dupa unul. Dupa parerea mea, cei care se intituleaza drept 'emo' sunt fara imaginatie si personalitate. Cand zici 'emo' ii incluzi pe toti adeptii acestui stil. Ca orice comunitate, cuprinde oameni si mai putin oameni. De la inteligenti pana la depravati cu un IQ foarte scazut. Cand spui ca esti adeptul comunitatii te incluzi in aceeasi oala cu inteligentii si prostii. Daca cineva a intalnit un depravat din acea comunitate, automat te va cataloga si pe tine la fel fara sa stea pe ganduri. Deci incearca sa ai propriul stil, si nu sa fii reprezentant emo.

| GeooSykes explică (pentru SerafimHD):

Nu ma refeream la tine dar in general lumea ne marginalizeaza, ne critica si nu inteleg ceea ce simtim
Eu nu sunt fake eu am ajuns emo dintr-o problema de familie spre deosebire de altii care doar au adaptat stilul fara pic de sentiment

| Adredemesconf a răspuns:

Eu nu cataloghez și marginalizez pe nimeni, dar mi se pare greșit ceea ce faceți.Mă gândesc că alții nu au cum să trăiască pentru că sunt bolnavi, iar voi vă tăiați venele deși aveți mult mai mult decât ei din toate punctele de vedere.Nimeni nu poate spune că e emo pentru că n-are bani, că dacă ar fi așa nu ar avea bani de cine știe ce îmbrăcăminte sau accesorii... Asta e părerea mea sinceră.Nu judec pe nimeni, dacă primesc respect, o să-l dau înapoi, poți să fii și om al străzii sau ministru, e aceeași chestie.
Multă baftă și nu te lăsa influențată de gânduri întunecate și triste, încearcă să te gândești numai la lcruri frumoase, gândește-te că alții au mult mai puțin!
Numai bine!

| GeooSykes explică (pentru SoloPC):

Nu toti ne taiem de exemplu eu in loc sa ma tai fac altceva, asa pare problema vazuta pe dinafara dar nimeni nu stie ce simtim

| GeooSykes explică (pentru Chαяtreux):

Daca sunt emo nu inseamna ca imi tai venele pot sa scriu si sa imi exprim suferinta sau pot sa plang asta nu inseamna ca daca sunt emo ma tai.

| sylar2007 a răspuns:

Pentru ca toti oamenii care nu sunt la fel ca majoritatea sunt considerati,, ciudatenii ale omenirii''.nu sunt emo, nu sunt gay, nu sunt sectant etc. dar vezi tu iti dau exemplu pe a doua enumerata pe gay.de ce trebuie sa ne intereseze pe noi cine, pe cine si pe unde si-o baga? atata timp cat se comporta civilizat cu mine si nu imi e teama sa ma plec dupa sapun cand esti in preasma, corect? traim in lumea unde daca o fata e virgina la 18 ani e proasta iar daca nu e virgina la 18 ani e curva.traim intr-o lume unde daca esti linistit si nu vii acasa pe 7 carari, nu te bati cu oricine e in preajma ta si nu faci sex cu cine iti iese in fata esti considerat loser.traim intr-o lume unde fetele vor baieti duri cu bani si fara creier si se mira de ce sunt batute si nu au cu cine sa vb pentru ca sunt prea prosti,traim intr-o lume unde barbatii vor femei superbe si sa moara,, dusmanii''de ciuda dar nici unu sa nu se uite la ea pentru ca devine gelos.vor femei cuminti dar le inseala pentru ca nu sunt nebunatice iar daca sunt nebunatice le bat pentru ca nu sunt cuminti si sunt,, curve''. traim intr-o lume unde,, tu''ai dreptul sa spui absolut tot ce vrei dar daca,, eu''spun ce vrei ma ataci si te simti jignit.ideea e ca nu trebuie sa te iei dupa,, lume''.iar in privinta venelor? cei emo ar trebui sa se gandeasca mai putin la ei si mai mult la cei pe care ii iubesc. daca sunt atat de sufletisti incat sa sufere cu atata putere atunci ar trebui sa fie sufletisti si cand vine vorba de cei care ii iubesc.si sa se gandeasca la ei.

| Adredemesconf a răspuns (pentru GeooSykes):

Emo este mai mult un stil vestimentar, un look mai special decât un fel de a fi. Dacă nu-ți tai venele, pot spunea doar că ești mai sensibilă și treci printr-o perioadă mai grea.Este foarte bine că plângi, mai alungi din suferință.Îmi pare rău pentru orice ți s-ar fi întâmplat...privește partea bună a lucrurilor. Nu trăiești pe străzi, cum fac milioane de oameni, nu ești bolnava grav, cum sunt milioane de oameni, nu îngheți de frig în casă, cum sunt atâția oameni. Nu te mai gândi la ce NU ai, gândește-te la ce ai, și la cât de norocoasă ești că ai viața asta, putea fi mult, mult mai rău!
Numai bine!

| dracu14 a răspuns:

No eu te inteleg, eu sunt facut satanist si golan non stop pentru felul in care ma imbrac si pentru muzica pe care o ascult, nu ai ce sa le faci, tara asta e plina de inculti si cocalari si atat ii duce pe ei capul, sa arate cu degetul...

| Cosmin86 a răspuns (pentru GeooSykes):

Dar nu incerci sa treci peste suferinta si sa vezi si lucrurile frumoase din viata?

| SerafimHD a răspuns (pentru GeooSykes):

Draga tu esti deprimata, nu trebuie sa arati asta in public, nu cred ca a fi diferit intr-un mod ciudat te poate ajuta la ceva

| Chαяtreux a răspuns (pentru GeooSykes):

Ai citit macar ce am scris?

| TPU3455353576 a răspuns:

Numi palc emo au un stil urit, morocanos.am auzit ca va taieti vinele

| andreea000111 a răspuns:

Nu ar trebui sa va taiati venele, sa va imbracati in negru parca a murit cineva dar in fine ca asta nu e ilegal, asa acum alegi sa porti haine negre, sa fii trist alea alea... mai tarziu ce vei face? ce rost are sa faci asta? ai doar o viata, fa ce-ti place, inbraca-te colorat, fii rebela, rasfatata. Asta vine de la sine daca simti ca vrei sa ai o anumita freza sau stil de imbracaminte Este oarecum ca si iubirea..nu poti sa iti doresti sa iubesti fara nici un rost, vine de la sine asa si cu stilurile.

| lolylolypops a răspuns:

Lumea nu accepta ceva iesit din comun, mie mi se pare ok cred ca toti avem dreptul sa facem ce vrem si ce ne place atata timp cat nu le facem rau altora sau ii jignim cu ceva!

| Indestructible a răspuns:

Exageraţi. Sunteţi penibili. Şi demonstraţi asta prin felul în care ''treceţi'' peste probleme şi suferinţe, imitând un masochist. N-o lua personal, asta-i doar părerea mea care nu va schimba nimic.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Eu va cataloghez ca fiind overdozed by emotions.
Nu priviti prea mult realitatea asa cum e ea,de moda vestimentara nu ma intereseaza, nici ca unii dintre voi se taie, dar nu percepeti realitatea asa cum e ea.
O intrebare...
Cei emo, de obicei, cred in Dumnezeu?

| Paulla a răspuns:

Demoni? Nu te flata singurlaughing.

| KasdfghjNY a răspuns:

De ce preferi sa fi trista? cand poti zambi? Oricate probleme ai avea, trebuie sa ridici capul si sa razi in fata sortii! Zambeste si incet incet nu o sa mai fi nici marginalizata, nici nu o sa mai fi emo.Eu nu am nimic cu voi,am multi prieteni emo,dar emo nu inseamna sa fi trist mereu si alte din astea,orice om trebuie sa zambeasca. Daca esti marginalizata, simplu, acele fete(acei baieti) se simt amenintate ca tu ai putea devenii mai populara, pitzipoancelel, ce sa le faci.

| BLABLAGAGA a răspuns (pentru Paulla):

Stii ceva, esti chiar nesimtita. Daca e emo, e problema ei. Ca sa stii si cei Emo sunt oameni. Tu nu ai dreptul de a cataloga pe ceilalti. Si eu am fost tot timpul marginalizata. Da asta nu inseamna ca sunt Emo. Nu imi place ca ceilalti sa marginalizeze pe altcineva. Si nu cred ca e bine. Nu esti tu Dumnezeu. " Cel fara de pacat sa dea primul cu piatra".

| stefi26 a răspuns:

Frate si eu is emo si te inteleg da nai ce sa-i faci ca gura lumi nu o astupa numa glontu

| Snoopyy a răspuns:

Nu aveti minte pur si simplu thinking Suferiti si dupa un nasture cazut de la o bluza oh go on.

| GeooSykes explică (pentru Snoopyy):

Stii,ar trebui sa nu te mai auto-caracterizezi

| SoGu a răspuns:

Asa e romanul. Făcut să judece.winking.