| AndrewTate7789 a întrebat:

De ce oamenii au devenit atât de reci și învinși în ei în special persoanele pana în 35 de ani, mă uit la bătrânii noștri cât de ușor socializează și comunica iar dacă îi abordezi nu se uita la tine ca la ultimul ciudat voi ce credeți.

9 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Tik-Tok, Facebook, Instagram, creează oameni aroganți! Tehnologia nea indepartat

| AndrewTate7789 explică:

Închiși am vrut sa spun, telefonul are un autocorector și nu mai pot edita.

| AndrewTate7789 explică (pentru LisaJulie):

Da asa e, suntem bolnavi de tehnologia asta

| TimberWolf a răspuns:

Retelele de socializare, validarea nemeritata, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Probleme psihice, snobism, frustrari personale samd.

| eliancodrut a răspuns:

Violeta iar a dat cu oistea in gard.
Principala cauza este tehnica de comunicare: oamenii nu mai intereactioneaza personal, fata in fata.
La noi, aceasta raceala este de sorginte mai recenta. In vest si inainte de 1990 era asa.

| Cipi1212 a răspuns:

Timpurile moderne sunt de vină.

| AndrewTate7789 explică (pentru eliancodrut):

Cred ca ea s-a referit la acele persoane care sunt precum le-am descris eu în comentariu, este un cumul de lucruri și asta nu e bine, e un pas sa fie creata ura și lipsa de iubire și apoi se poate ajunge la razboi mondial

| eliancodrut a răspuns (pentru AndrewTate7789):

Tu chir crezi ca se ajunge la un razboi mondial din asta? E o utopie.