| SadBoyForever a întrebat:

Deci eu m-am inscris la o postliceala in septembrie anul trecut, si dam 15 milioane pe an si doresc sa ma retrag dar nu stiu cum sa le spun parintilor mei, insa doresc sa ma retrag din mai multe motive:

- in primul rand dam 15 milioane pe an si sunt pe domeniul asistent farmaceutic si am realizat ca nu prea imi foloseste la mare lucru

- in al 2-lea rand sunt singurul baiat intr-o clasa de fete si ele nu vorbesc cu mine, din motiv ca nu sunt genul acela care merge prin cluburi, discoteci si tot anul trecut ele si-au batut joc de mine

- la diriginta nu le-am spus deoarece vor rade de mine ca spun ca isi bat joc niste fete de mine

Eu m-am saturat sa fiu bataia lor de joc, stau inca de anul trecut singur in banca si zi de zi sunt bataia lor de joc, ce pot face m-am saturat sa stau singur in banca, sa isi bata ele joc de mine.

Cum fac sa scap din chinul acesta oare?

Mentionez faptul ca la mine in clasa s-au afirmat ca lidere 4 fete si ele controleaza toata clasa iar eu vreau sa ma ajutati cu un sfat.

Cum sa procedez oare?

Răspuns Câştigător
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu stiu ce pot sa spun, faptrul ca esti singurul baiat intr-o clasa de fete te face sa fi in dezavantaj, chiar daca le-ai spune la diriga nu cred ca se vor lua masuri deoarece vor rade de tine ca esti baiat si ca ai parat niste fete, eu zic sa le ignori deoarece doar asa vei putea sa scapi de ele succes si fi tare.

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ti-ai batut joc de parintii tai si de tine. Mai departe nu mai conteaza ceea ce faci.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Incearca sa te transferi la alta clasa sau alta scoala postliceala, de ce nu sunt eu in locul tau, cand as avea dirigentie as sti eu ce sa spun de fata cu diriginta, as invita si directorul scolii

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

Spune verde'n fata parintilor tai, adevarul este cel mai bun.

| Danzell a răspuns:

Vai prietene. singurul baiat din toata clasa? eu imi faceam harem laughing
problema e ca esti tu prea moale. daca te-au vazut asa, normal ca te-au luat de fraier.
pana mea trebuie sa stii cum sa te tii echilibrat. nici sa te ia de fraier nici sa te urasca. pana mea.

| elievonc a răspuns:

Inainte de a renunta gandeste-te sa faci altceva, adica sa mergi la sigur, pentru ca nu o sa reusesti sa te angajezi.
Oricum vorbesti ok, de ce n-ai mers la facultate? poate a fost dorinta ta, dar gandeste-te sa-ti faci o specializare sau ceva..pentru ca altfel n-o sa te alegi cu nimic.Multa bafta! Fa ce simti! happy

| EdwardIronWolf a răspuns:

Frate ia si tu un cui calmeaza-te va trece ce drc cei slabi cad si cei puternici se ridica dale in pi**a la fetele din clasa ce pl* conntroleaza ele maa!

| Nobody35 a răspuns:

In primul rand, gandeste-te la viitorul tau. Daca termini aceasta post-liceala, voi avea ocazia sa te angajezi undeva. Nu le baga pe fete in seama, fa-ti prieteni in afara scolii, iar in timpul cursurilor fii atent la ce ti se preda. Chiar nu are rost sa renunti din cauza unor persoane fara minte!
Mult succes cu asta si analizeaza bine criteriile pro si contra inainte de a lua o decizie definitiva! happy

| millyca a răspuns:

Unde-i ma scoala asta de-s numai fete, ca merg si eu, ce naiba? Cu toate ca nu am nicio gara cu farmacia. Vezi, acum lasand gluma, tu ai fost sincer si ai spus povestea fara ocolisuri, dar lumea de aici nu intelege ce pot face niste fetite atunci cand detin "monopolul". Experienta asta traumatizanta nu au cunoscut-o decat cei care au avut de-a face cu muncitoarele de la Apaca. Eu iti recomand sa incerci si altceva. Ai toata viata si poti sa incerci, nu trebuie sa te cantonezi intr-un rahat. Dar vezi nici sa nu devina incercatul o obisnuinta.

| crazy125 a răspuns:

Pai in primul rand spune-le parintilor tai ce se intampla, te vor intelege... Fetele vor sa para interesante(stiu asta din proprie experientalaughing)ii poti spune si dirigintei, sau ii poti cere un sfat in legatura cu asta... daca esti sigur ca nu vrei sa continui poti renuntahappy

| LonelyLoner92 a răspuns:

Spune-le adevarul pe sleau, poate te vor crede

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru neutrino):

Jet

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Danzell):

Cine esti tu sa il critici smecher virtual?
te dai smecher ca stii ca nimeni nu stie cine esti, sa faci misto cand iti vei pune numele real

| Danzell a răspuns (pentru LonelyLoner92):

Sper ca ai dat reply la comentul gresit pentru ca nu stiu de unde pana unde ti se pare tie ca fac misto.

faptul ca folosesc un alt username decat numele meu real e dreptul meu la intimitate.