| PandaUnicorni a întrebat:

Deci...
Mie imi place de un tip si lui ii place de mine.
Dar si prietenului meu cel mai bun ii place de mine si a zis ca va incerca sa ma uite dar nu garanteaza ca vom ramane cei mai buni prieteni... Nu pot suporta asta! :'(
Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Noh, daca ai avea 2 vieti, ai merge una cu unul, alta cu celalat, dar asa, alegi ca sa iti fie tie bine. Pe alalalt sala.l ca o sa isi gaseasca alta si nici n.o sa mai aiba vreme sa te streseze.

| OrangeFga a răspuns:

Si mie imi place de cea mai buna prietena...M-am indragostit de ea si i-am spus totul,doar ca ea incearca sa aiba o relatie cu mine, deci e totul perfect.
Nu prea ai ce face, e vorba de orgoliu, daca si tie iti place de prietenul tau cel mai bun, macar incearca...
Mult noroc

| PandaUnicorni explică (pentru Mayar):

:/
Tin mult la baiatul de care imi place.A fost si el cel mai bun prieten pana sa ne certam... Si Actualul Bff m-a ajutat sa nu plang cand m-am certat cu fostul bff...si am o viata complicata :/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu simti nimic pentru actualul bff nu te cupla cu el doar pentru ca ti-a fost alaturi. Nu te mai plange nimanui, devi insuportabila.

| Mayar a răspuns (pentru PandaUnicorni):

Atunci nu te grabi, ia.ti cat timp vrei, relaxeaza.te si alege ce vrei tu cu adevarat. In interiorul tau, deja stii pe cine sa alegi, dar ai nevoie de o confirmare, deja o ai -acum alege.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Macaroane cu brînză, nu vrei? laughing

| MagicUnicorn338 a răspuns:

Alege-l pe cel de care iti place cu adevarat...bff-ul tau actual ar trebui sa inteleaga.
Fundita? ^.^