| BBronco a întrebat:

Deci, o colega imi spune tot timpul ca-i sunt foarte drag, iar uneori ca ma place ( are prieten, firaaaaaarrrr, dar oricum se cearta mult cu el si eu o ascult tot timpul si totusi am grija de ea sa fie fericita, da. cam fraier.da nu prea..reusesc de fiecare data). Baiul e ca atunci cand zic si eu ca o plac ( chiar o plac, de ce tot timpul trebuie sa-mi placa de o persoana luata? ), atunci ea ma intreaba ce-mi place la ea, de ce o plac si eu cand ii dau un raspuns ( o foarte FOARTE mica parte din enormul tezaur de cuvinte pe care as vrea sa i le spun dar nu am cum, pur si simplu nu pot, ca si cum nu ma lasa mintea sau ceva. cred ca din cauza ca are prieten. asta ma opreste tot timpu ), isi apleaca putin capul si privirea si spune "da. cu siguranta. " asa intr-un ton de ala de parca ii dezamagita sau ceva, innebunesc, nu mai stiu cum sa-i spun ( ce-i drept nu sunt acel tip de vorbaret caruia nu-i mai tace gura, sunt mai linistit de felul meu, n-am treaba cu lumea ). Ori nu ma crede si zice ca zic doar asa ca se simta bine ( mai tot timpul ma intreaba de ce sunt asa bun cu ea, la comportament ma refer, nu la altele, aviz celor mai perversi ca mine ), ori. sincer habar n-am.

Baiul:
Cum as putea/Ce as putea sa-i spun/sa fac sa ma creada ca o plac cu adevarat fara sa zica " da. cu siguranta." si sa o impresionez ( bine, chiar daca are prieten, eu vreau doar sa stie ca o plac ).

Firar voi fluturi din stomac, pe toti v-as arde.

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Stii cum e...ea ZICE ca e urata, proasta, tampita, dar stie si ea ceva in mintea ei.Probabil e educata sa fie modesta, un lucru foarte bun, de altfel.Ea stie deja ca o placi, dar cred ca asteapta sa faci primul pas.Am impresia ca ramane cu baiatul ala din anumite motive personale, nu sufletesti.
Un zambet si o floare in fiecare zi(from neutrino's answer)...cu asta ai cuceri-o, crede-ma!
Succes!

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ofera-i cate o floare si un zambet in fiecare zi.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iesi cu ea seara, intr-o atmosfera mai linistita, ia-ti inima in dinti... Si spune-ti sentimentele. E greu pana spui prima propozitie serioasa, dupa aia o sa zici ce ai de zis. big grin Daca pana acum ati vorbit la scoala, e cam greu sa creezi atmosfera buna pentru declaratii, de aia crede ca vorbesti la misto. O plimbare de seara cred ca ar clarifica lucrurile.

| kar1GaNNN a răspuns:

Scoate-o la o cafea si ofera-i un buchet de flori frumos.

| Deliiiia a răspuns:

Ii spui cu maxima seriozitate si iti planifici de dinainte ce sa ii zici, dar nu ca pe un discurs ce trebuie recitat.

| BBronco explică (pentru Deliiiia):

Mai toti se sperie cand devin serios...
Imi place sa scurtez din discursuri laughing
Discursul inca este in faza de creare.

| BBronco explică:

Partea cu plimbatul seara se taie de pe lista, stau la 20-25 de km de ea ( naveta pana la liceu ), in rest, toata ziua ii zambesc ( da, nu ma mai opresc cand o vad, partea buna ii ca-mi zambeste la fel + in unele ore cand stau cu ea si se mai lasa pe mine, ma pocneste asa un zambet laughing ), in fiecare zi o astept sa vina, chiar daca intarziem putin, flori i-as oferi, dar o zi avem cand scapam la 1 ( noi cu naveta plecam la 2 cu autobuzu ) si ea merge acasa sa-si faca treburile ce le are prin casa.
Prietenul ei sta la oras ( Timisoara ), noi facem liceul intr-un orasel mai mic de pe langa oras ( cam 35km distanta ), deci nu-s sanse sa o astepte. ( Yay, deci fara bataie pentru minelaughing )
Pe langa asta... toata ziua mai vorbim ( whatsapp, ca altcumva n-avem cum ) cand nu are treaba, tot timpul incerc sa am grija de ea si incerc sa-i ofer tot ce-mi cere ( lucruri marunte gen: apa, mancare, etc ).
@Ksuper31, ce ai nimerit-o, tot timpul zice asa, e o fata mai cu credinta ( neoprotestanta ), nu e duminica in care sa lipseasca.

| izabela202020 a răspuns:

Comporta-te în continuare frumos cu ea si daca te m-ai intreaba de ce faci asta spune-i ca o faci tocmai pentru că o placi. Dar te-ai gandit ca ea iti spune ca te place și că îi ești drag doar pentru că te apreciaza că îi esti mereu alaturi? Oricum nu ai ce sa pierzi m-ai încearcă

| BBronco explică (pentru izabela202020):

Asta fac de la inceputul anului.
Sincer nu stiu.
Okay!happy

| izabela202020 a răspuns (pentru BBronco):

Nu stiu ce sa mai zic poate nici ea nu stie ce vrea

| BBronco explică (pentru izabela202020):

Era frumos in epoca de piatra, te duceai la fata, ii dadeai un par in cap si o luai acasa. laughing
Eh. cred ca pana atunci, cand va veni momentul, o sa continui ceea ce fac si acuma, zambesc, ajut, ma port frumos.

| izabela202020 a răspuns (pentru BBronco):

Da pai altceva nu prea ai ce face, iar un raspuns cred ca ti-l va da timpul (succes) happy

| BBronco explică (pentru izabela202020):

Cum se mai zice, timpul le rezolva pe toate. Multumesc! happy >big grin

| izabela202020 a răspuns (pentru BBronco):

Cu placere happy

| Swim1231131 a răspuns:

Hmmm. O placi dar ea are prieten. Incearca sa o faci sa te placa si ea pe tine, ofera-i cate un zambet dragut, nu-i neaparat sa ii oferi flori. condu-o pana la poarta scolii daca acolo o asteapta prietenul ei, nu conteaza, spune-i ca tu te retragi, daca el nu el condu-o acasa. fa gesturi asemanatoare acestora si sigur isi va da seama ca tii la ea si ca tu o meriti nu celalalt cu care nu se intelege! Parerea mea.