| mister_8143 a întrebat:

Deci prietenul meu s-a despartit de mine desi ma iubeste deoarece are probleme in familie (membri din familie sunt bolnavi, trebuie sa intretina el familia)si eu il cam sufocam. i-am dat o saptamana de gandire. el m-a sunat azi desi mai are pana miercuri timp sa-mi zica sa merg la tara ca sa nu petrec pastele singura.si ca inca se mai gandeste-te daca ne impacam sau nu. voi ce parere aveti sunt sanse sa ne impacam?

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Pentru o despartire de tine a gasit un motiv atat de tampit...
Si daca are probleme cu familia,tu trebuie sa ii fi alaturi daca esti impreuna cu el.Iar el ar accepta asta, iubindu-te...
Nu cred ca il sufoci, ci doar vrei sa il ajuti/sa ii fi alaturi si esti ingrijorata.Iar el interpreteaza ca si cand tu chiar l-ai sufoca.Sa stea pana miercuri si sa analizeze lucrurile, sa nu se grabeasca si sa piarda o iubire adevarata, o fata minunata.

7 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Dramatizati amandoi! Nu asa se procedeaza,atunci cand iubesti! O rezolvare exista in orice situatie, depinde de voi cat santeti de ingaduitori, unul cu celalalt! In iubire nu trebuie sa dai ultimatumuri sau sa puneti conditii! Pur si simplu gasiti o cale de mijloc!

| Gripa a răspuns:

I-ai dat o saptamana timp de gandire? Cum vine asta ca n-am inteles?

| dianacool a răspuns:

Pai ar fi sanse.
Lasa-l pe baiat sa- si rezolve problemele, dar tu poti sa petreci timp cu el dar nu il tine prea mult nu il sufoca, mai lasa-l sa petreaca timp cu familia sa sau cu cei apropiati. aveti sanse dar depinde de tine

| laurash_9338 a răspuns:

Cred ca asta depinde de tine. Ar trebui sa incerci sa-l intelegi ca probabil ca lui ii este greu chiar foarte greu. Poate cateodata chiar sa-l ajuti daca poti. Sa incerci sa te schimbi si sa nu-l mai sufoci.

| Chriistiinex a răspuns:

Daca te iubeste 100% deoarece replica,, mi-e dor de tine'' sau,, i miss you'' functioneaxa in relatiile bazate pe comuncare iubire si incredere
daca nu te place 50% dar mai frum e prima parte nuwinking

| nevastuicarock a răspuns:

Daca il iubesti veti putea fii impreuna dar ii lasi mai mult timp pentru ingrijirea celor dragii ( asta ii parerea mea) si cand cei din familia lui se vor vindeca veti avea tot timpul din lume happy :*

| Deea_6368 a răspuns:

Daca il iubesti fii alaturi de el, incearca sa te impaci cu el si ajuta-l sa treaca peste momentele grele.