| Valyasdfg a întrebat:

Deci trăim într-o lume în care lumea te invidiază din nimic, cum pot sa fac să moară lumea de ciudă? Și de-al dracu,

23 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu-i băga în seamă şi loveşte-i când trebuie, aşa le place, dacă nu ai ei, nu trebuie să aibă nici alţii.

| RAY a răspuns:

Asculti manele la maxim man, https://www.youtube.com/watch?v=qPu2qpPwKZg
https://www.youtube.com/watch?v=OM2md1vuT-k

vezi de o boxa portabila si de un topor si mergi prin oras, sa vezi ce o sa bagi frica in toti https://www.youtube.com/watch?v=ShOF17Jv1rM
https://www.youtube.com/watch?v=mMsppkkZXGE

| gothicbat a răspuns:

Să nu-ți bați capul rolling on the floor
Lumea,, moare de ciudă" și fără ca tu să faci ceva în sensul ăsta, so...
Nu-ți consuma nici timp și nici energie încercând să "oftiki dusmanii".
Altele trebuie să-ți fie obiectivele, nu ofticarea lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu indiferenta. Asa ii faci pe oameni sa "moara de ciuda". Indiferenta doare si inca cum.

| Gioaba_Ciprian_1993 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa ii lasi in pacea Domnului, nu trebuie sa ii lasi sa te judece, deoarece psihologia spune ca X face pe Y in felul ala deoarece asa se vede pe el insasi. Daca nu vrei sa ii lasi in pacea Domnului fa-ti o ''iubita'' si da-te mare. Sper ca te-am ajutat!

| UnTipObisnuit a răspuns:

Facand ceva cu viata ta

| Subsemnatul123 a răspuns:

Te invidiaza din nimic? Unde traiesc eu nu prea intereseaza pe absolut nimeni de cine esti, ce faci, cu ce te imbraci etc.

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Manele... nu ii nimeni tigan pe aici ca sa isi 'murdareasca urechile cu asemenea mizerie' - citat de la CreativeMonkeys, eu nu am zis nimic

| Mayar a răspuns:

Si cu ce te incalzeste pe tine ca nu stiu cine moare de ciuda ta? Adica pe langa gandurile rele si urarile 'de bine' pe care ti le doreste si nu ai vrea sa se implineasca.

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Hai serios si milioanele de vizionari de pe Youtube cine le face, ma lasi

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

La cati puradei au tiganii, nici nu ma mir! Sunt miliarde de ei. Ai uitat de cei plecati prin alte tari la furat? Oriunde ar fi, ei tot manele asculta, ce crezi?

| RAY a răspuns (pentru Mayar):

Deci romanii nu asculta mele si doar tiganii si cica sunt miliarde

| Mayar a răspuns (pentru RAY):

Unii sunt tigani sub acoperire. Adica la prima vedere nu arata, dar cand ii auzi cum vorbesc, vocabularul, le vezi comportamentul si ca mai si asculta manele => tigani sub acoperire.

| WildM a răspuns:

Ca sa faci asta trebuie sa te gandesti la tine sa investesti in tine in cariera ta si sa spargi acel grup de persoane iar peste o vreme cand te vei intalni cu ei si ii vei auzi ca te vorbesc vei stii clar ca este numai invidie si iti vei oferi tie un sentiment de glorie eu am reusit ei nu inca sparg seminte in fata blocului!

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Da-te mare abi happy

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Mayar):

Exista 2 categorii de oameni: cei care asculta manele si cei care nu recunosc. Nu exista tigani sub acoperire, nu stiu de unde le scoti.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Să fii nepăsător.

| Endoryus a răspuns:

Nu as trebuii sa dai 2 bani pe parerea altora. Nu ai viata daca stai sa ii faci pe altii sa moara de ciuda. Tu fa sa iti fie tie bine. Ca mor altii de ciuda sau nu, problema lor. Nu trebuie sa te doara.

| DorelExpertu a răspuns:

Iatz bemve, sa muara dusmani de necaze.

| Mayar a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cum poti numi acei oameni care se comporta exact ca niste tigani, desi nu arata a tigani la prima vedere? 'tigani sub acoperire', ca oameni nu sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când iti bagã bete in roate, ignora si fa-i sa fie mai invidiosi având mai mai mult ca ei.

Oricum printre suburbii esti chiar invidiat din nimic. daca ai o iubita si 10g de iar Ba deja ai dusmani destui dar asta e alta poveste.

| Goete a răspuns:

Vezi la ceilalti ceea ce e in tine.

| veryhonest a răspuns:

Ai zis ca deja lumea te invidiaza...