| Valentina7777777 a întrebat:

Deşi mama şi tatal meu biologic sunt divorţaţi au decis împreună ca trebuie să merg la şcoala eu find operată de chist la ovar şi înca am dureri de la operaţie doctori au zis de operaţie în vara însa, a zis ca nu e nimic grav chistul sa marit în timp iar marţi ma dureau tare ovarele imediat a 2 zi am fost la ginecolog şi joi mau bagat în operaţie să îmi scoată chistul find marit eu înca mai am dureri de la operaţie am 17 ani.Vi se pare normal comportamentul parinţilor mei?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect normal comportamentul lor!
Operatia s-a intamplat acum ceva vreme deci esti refacuta, doar ca inventezi motive sa nu mergi la scoala, ceea ce nu este normal, ca durerea inventata nu-ti afecteaza si creierul care este folosit la invatat, asadar mergi la scoala zilnic, ca ai nevoie de carte!

| Valentina7777777 explică (pentru Violleta2022):

Sa întmplat saptamana trecuta operaţia nu acum câteva luni eu am menţionat ca trebuia facuta în vara dar la spital au zis ca mai poate astepta asta asa ca nu mi-a facut mama programare la operaţie în vara marţi m-a durut foarte tare ovarul acela cu chist iar miercuri am fost la doctor şi joi mau programat de urgenţă la operaţie chistul find foarte marit şi da înca am dureri de la operaţie

| relian a răspuns:

Tu sau altcineva nu asculta de ce spune stiu si eu cine, asculti ce spune doctorul
Asa ca intreaba doctorul, spui ca esti eleva, daca poti sa mergi la acoala.
Daca doctorul spune ca poti, atunci parinti au dreptate, mergi la acoala.
Banui ca doctorul care tea operat a spus, ce sa afci cit timp, ce sa faci si ce sa nu faci, asa ca tu urmezi instructiunile.
La operatia asta nu cred ca trebuie sa stai la pat nemiscata, ori ca dupa operatie nu poti merge si trebuie sa stai luni de zile sa te recuperezi.
Asa ca mai mult ca sigur si doctorul va spune ca poti sa mergi la scoala, va spune ca poti si chiar sa muncesti, nu-i problema.
Au trecut cit spui 2 saptamani, deci esti deja vindecata.

Dar daca nu-ti place scoala, e de inteles ca incerci sa o lungesti laughing Noua ni se pare normal, daca tie nu, atunci intreaba cum am spus doctorul, vezi ce spune, apoi daca doctorul spune ca sa mai stai acasa, parinti nu mai au ce sa spuna, plus ai si motivatie pentru scoala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Valentina7777777):

Este acelasi lucru, ca doar nu s-a intamplat ieri.

banuiesc ca poti sa mergi, doar ca nu poti face efort fizic, adica nu poti merge inca la ora de sport, dar la scoala poti merge incet si chiar poti sta in banca fara probleme.
ia-ti niste panadol la tine daca mai ai dureri usoare, desi nu ar mai fi motive sa doar deloc.