| LauraSofia456 a întrebat:

Din câte v-am povestit în întrebarea trecuta am 21 de ani şi un frăţior de 8 ani părinții nostri au decedat din câte vam zis mama a decedat când la născut pe el iar tata în urmă cu un an eu sunt la facultate dar şi muncesc pentru frăţiorul meu el merge la şcoala dar acum e în vacanţă el vrea să mă ajute cu treburile casnice dar nu îl las e doar un copil uneori îmi zice că îi e dor de tatacpe mama nu a cunoscut-o a murit cand la născut îmi e greu cu el dar nu îl voi da la stat el a ramas în grija mea după decesul lor şi iubitul meu ma ajuta cu el ei 2 se înţeleg bine iubitul meu la înscris la fotball pe fratele meu îi place fotballul mai am o întrebare credeţi ca sunt o sora bună? credeţi ca am facut alegerea corecta ca îl ţin langa mine? Ce îi pot zice cand mai zice că îi e dor de tata? vi se pare normal ca iubitul meu se implica şi el şi mă ajută în creşterea fratelui meu? uneori îmi e greu cu fratele meu dar îl iubesc are 8 ani va rog dati raspunsuri repet intrebarea pentru ca la cealalta intrebare nu am gasit raspunsuri doar cateva şi nu ma linistesc acele raspunsuri dau funda

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Esti o sora minunata. Esti un inger ca ai grija de fratiorul tau. Unele fete poate ar fi spus ca nu-si sacrifica scoala si viata pentru "mucos". Tu insa il tii langa tine si ai grija de el. Felicitari! Itit doresc multa putere. Sa poti si sa inveti si sa muncesti.
Lasa-l sa te ajute pe masura puterilor lui. Asa va invata sa nu fie derbdeu, sa pretuiasca ce are si mai ales se va atasa si mai mult de tine.
Spune-i ca si tie ti-e dor de tata, dar din pacate nu-l puteti aduce inapoi. Va vedea ca nu este singur in durerea lui.
Da, e normal ca iubitul tau, daca e om serios, sa te sustina si sa se implice.

5 răspunsuri:
| 1onur a răspuns:

La școală l-ai dat? El frecventează școala fratele tău mai mic?

| 1onur a răspuns:

L-ai înscris la schoală pe băiat?

Ma bucur pentru tine si iubitul tău să vă țină...

| 1onur a răspuns:

Este absolut normal ca fratele tău mai mic să sufere este un copil de 8 ani și-a pierdut părinți la o vârstă extreme de fragila este un copil cu o traumă serioasă daca nu stați la chirie si aveți casă părinților voștri aveți o mare oportunitate si avantaj enorm de mare sa nu munciți pentru jumate de chrie și întreținere munciți doar pentru voi va rămâne toți bani și poți cu mare ușurință sa ai grijă și de iubitul tău și de fratele tău.

| CovaciEmil a răspuns:

Este de admirat. Felicitări maxime și respect pentru ceea ce faci și sincer chiar dacă ai unele momente în care ești sătulă ca nu ai timpul tău ca alte fete… să știi ca vei avea toată viața recunoștiința fratelui tău:! Și asta va merita din plin.

| LauraSofia456 explică (pentru 1onur):

Da e la şcoală dar acum are vacanţa de vară