| tonyc7 a întrebat:

Doar barbatii bogati isi pot permite sa aiba sotii cu 15 - 20 de ani mai mici (in unele cazuri diferenta fiind si mai mare de atat) sau aceasta e o chestie care poate fi intalnita si la cupluri obisnuite, de oameni simpli?

8 răspunsuri:
| tonyc7 explică:

Deci tot un caz de barbat bogat. Intrebarea mea era daca diferenta mare de varsta poate fi intalnita si la multe cupluri obisnuite, oameni simpli.

| eliancodrut a răspuns:

Problema este relativa.
Am cunoscut o familie, in care barbatul era cu 40 de ani mai mare decat sotia. Dar avea pensie de miner de 7000 de lei si gospodarie. Bani avea, altceva se gaseste destula.

| ioana748 a răspuns:

Se poate intalni o astfel de relație indiferent de statut social.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Era cineva pe aici care se tot lauda cu relatia ei unde diferenta era de peste 15 ani.
Intreab-o pe respectiva.
https://www.tpu.ro/......-lumea-se/

| Konstantinos99 a răspuns:

Curioazitatea ta sta in a afla sau a te disculpa? Ideea e simpla indiferent de varsta si diferenta in mod clar fata trebuie sa fie mai mica decat baiatul. Acum in cazul diferentei inca din secolul 4-8 sfiinti parinti au impus o limita de maxima 9 ani. Diferentele mai mari sunt anomalii, dar exista si exceptii. Ideea e ca iubirea adevarata impune o intelegere intre cei doi iubiti(baiatul si fata), o acceptare, dorinta de conlucrare permanenta. Si apoi devine dusa la ideea de catorie si acces la trup. O fata care se respecta nu va intra in relatie cu cineva experimentat daca ea nu are experienta si nu va dori sa creeze legaturi acolo unede cealalata persoana nu poate sa ii ofere siguranta DE ORICE NATURA!(BANI, SENTIMENTE, FAMILIE, SITUATIE MATERIALA, SIGURANTA FIDELITATII ETC.)

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Konstantinos99):

"in mod clar fata trebuie sa fie mai mica decat baiatul."
Astea sunt clisee.
Niciodata nu stii de unde loveste dragostea. Nu mai fi atat de inchistat.

| Konstantinos99 a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Dragostea se loveste si unde vreiwinking si tinand cont ca trebuie sa te simti barbat si sa ai un oarecare control dar sti ca deja incep alt subiect HAHA DAIA MAI BINE TAC

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Konstantinos99):

Nu te contrazic, "Dragostea se loveste si unde vrei".
Cunosc cazuri unde omul cu controlul a lovit unde-a vrut el.
Si dupa ce l-a lovit dragostea, a aflat varsta fetei. Ea era mai mare cu 1 an (colegi de an, dar ea a mers la scoala de la 7 ani)
Diferentele astea de 1-2-3 ani nici macar nu se observa.

Acum serios, doar nu pui femeia in ciorba, la fiert. laughing