| Anutza100 a întrebat:

Dragii mei,vreau si eu sa va pun o intrebare :Ce pot sa fac daca prietenul meu m-a parasit si problema era ca nu-i placea de mine, doar s-a jucat cu mine? Dau funda@!@

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Cum sa se intoarca inapoi cand si-a batut joc de ea?
Spune-i ca e un nesimtit si ca o sa ai grija ca viitoarele prietene ale lui sa stie cu cine are de aface.

20 răspunsuri:
| marioooarmani a răspuns:

Pfff... nu stiu ce sa zic cred eu ca ar trebui sai areti daca il iubesti cu adevarat si poate poate

| Morrigan a răspuns:

Sa iti continui viata thinking

| xxxxxzzzzz a răspuns:

PAI... cam greu de zis dar parerea mea este sa mergi peste si sa-i arati lui ca esti fericita si fara el. Fal sa vada ce a pierdut happy

| Gogu06 a răspuns:

Nasol, du-te si zii ca faci orice sa te primeasca inapoi.

| Chio9 a răspuns (pentru marioooarmani):

Naaa..cum sa mearga la el sa-i arate ca-l iubeste..mai degraba sa mearga la el sa-i bage **** in gura de jegos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te ridici, te scuturi de praf, mergi inainte si ai grija sa nu mai primesti suturi in fund.

| waru2012 a răspuns:

Mane nu stiu sa pui intrebare crying pe TPU asta cum fac imi arata acolo pune intrebarea ta aici dau scriu intrebare dau trimite si nu merge ajutatime imi apare iti multumim blabla bla crying( si cand dau la profil scrie intrebari 0crying( ajutati-ma va rog

| Danielbc a răspuns:

Draga Anutza,stiu ca acum simti o durere mare in suflet dar si o furie.Dar trebuie doar sa te gandesti ca ai dat peste un idiot care nu a stiut sa te descopere si sa vada ce fel de fata esti, daca el descoperea pun pariu ca nu te parasea.Un om care se joaca, cu o persoana nu merita nimic bun pe lumea asta asa ca a facut ceva bun fara sa isi dea seama, ti-a dat,, libertatea'' inapoi.intodeauna acesti oameni primesc ce merita, candva va iubi iar acea fata isi va bate joc de el si il va face sa sufere, apoi va realiza ce greseli a facut in trecut.nu merita sa suferi dupa el, nici macar nu merita sa fi furioasa pe el pentru ca asta inseamna ca te gandesti la el, iar el nu merita gandurile tale!

| Anerol a răspuns:

Eu zic sa nu-i faci nimic, pentru ca daca te razbuni, va face si el la fel.oh go on Da-l incolo de golan si vezi-ti de viata ta. Arata-i ca nu-ti pasa, fii fericita!

| Anonim20000 a răspuns:

Buna.Iti spun din proprie experienta:mergi mai departe da-l d***u'!
Stiu ca este greu dar, asa cum a spus si suntserios, trebuie sa mergi mai departe.Incearca sa il uiti(foarte greu,asa este, dar trebuie sa incerci).
Demonstreaza-i ca poti fi fericita si fara el!
Sunt sigura ca iti este greu sa nu fi cu el, iti este dor de el dar, orice ai face treci peste!
Sa nu incerci sa te razbuni, deoarece nu iti va aduce niciun folos.Mai bine lasa totul asa cum este si mergi mai departe!
incearca sa stai cat mai mult timp cu prietenii, sa te distrezi etc pentru a nu te mai gandi la el.
La inceput iti va fi greu, dar dupa ecva timp te vei obisnui!

Mult succes!:*>big grin

| q12 a răspuns:

Eu as zice sa il ignori si sa gasesti pe altcineva straight facestraight facestraight face

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ei bine nu te merita, draga Anutza, se vede ce persoana jalnica, ce comportament josnic are fiindca a incercat sa profite de tine.Vei cunoaste pe altcineva si atunci cand va vedea acel neserios ce baiat bun ti-ai gasit o sa inceapa sa regrete ca a dat cu piciorul unei asemena sanse. Asadar curaj!

| DjBl3ndar a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat lasa-l sa plece. Poate asa va fi mai bine.
Unde nu este iubire nu este fericire.

Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| fabiola a răspuns:

Sa inveti ceva din asta!

| AndreeaBaby a răspuns (pentru Gogu06):

Pentru ce sa faca asta?! El a fost un badaran, nu ar trebui sa implore ea iertare, ar fi chiar culmea! Treci peste Anutza100, stiu ca doare. Dar nu ai de ce sa te injosesti pentru un nesimtit.

| Gogu06 a răspuns (pentru AndreeaBaby):

Eram ironic big grin

| RobertTmroo a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, mai ales ca ti-ai si dat seama ca el nu te placea..., pentru ca o relatie sa mearga bine, sa fie de viitor si pentru ca cele doua persoane implicate in acea relatie sa fie fericiti cu adevarat, trebuie sa se placa, respecte, iubeasca amandoi unul pe altul. Nu are rost sa mai incerci sa faci ceva, lasa-l pe drumul lui, tu sa mergi pe drumul tau, si ai sa vezi ca o sa fie bine, o sa intalnesti pe viitor pe cine trebuie, conteaza sa fi invatat ceva din acea relatie, sa citesti mai bine oamenii, sa te bazezi mai mult pe comportamentul acelei persoana fata de tine, sa ii il judeci dupa gesturile lui ( o perioada mai lunga de timp) si sa te bazezi mai putin pe vorbele acelei persoane, ca la vorbe toti suntem buni, dar mai rar sunt acele persoane care isi sustin vorbele prin fapte.
Bafta in toate si mergi inainte happy!

| waru2012 a răspuns:

Nu mai fi trista lasa trecutul inapoi eu te sfatuiesc di ani mei de explaughing))

| Anonima264 a răspuns:

Ce nesimtire din partea lui, sa-i fie rusine! Dra oricum mergi mai departe, treci peste! Arata-i ca nu il mai interesezi, fii indiferenta cu le daca te baga in seama doearece nici macar sa vorbesti cu el nu merita daca se juca cu tine!

| Anutza100 explică (pentru Gogu06):

Imi pare rau nu ma injosesc atat!