| Anonimița a întrebat:

Dupa o despartire daca te impaci din nou cu fostul prieten se poate repara relatia si sa mearga mult mai bine ca inainte?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Extrem de rar, daca ambii parteneri fac mari eforturi si sacrificii. Daca continuati la fel, relatia nu va merge, evident, dar daca amandoi renuntati la tot ce v-a despartit si aveti rabdare sa construiti incetisor, e posibil ca in cativa ani sa ajungeti la o relatie chiar buna.

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu.O data ceva rupt nu prea se mai poate reanoda ca se va desface iar.
Daca se putea face ceva se facea prima oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ştiu.Nu cred.Nu dețin în vocabular cuvântul `împăcare`. Când s-a răcit, s-a răcit.Şi nu va mai fi la fel oricât l-ai reîncălzi.

| Staind a răspuns:

Scuze, dar vise.
Din experienta, nu mai e la fel.
Poate e ok o perioada scurta, dar fara efort de ambele parti, te intorci de unde ai plecat si e un chin pentru amandoi.
Dar, nu se stie cum decurg lucrurile pentru tine, poate ai mai mult noroc.

| leapșa a răspuns:

Numai daca a trecut cel putin 1 an si voi v-ati maturizat cat de cat si stiti ce vrei.

| kandaraki a răspuns:

Nu, o cana stricata nu o mai lipesti la loc!

| Adry05 a răspuns:

Depinde cat timp ati fost. Daca ati fost mult timp inainte, deja s-a cam consumat totul (am experimentat chiar eu) si nu va fi asa bine cum pare.

| Anonimița explică (pentru leapșa):

2 ani am stat impreuna si suntem despartiti de 1 saptamana dar de ieri am inceput sa vb cu el pana acum nu ii raspundeam deloc.

| munteanuionvictor a răspuns:

Se poate. Merită să incerci.