| AndreiRadu5557 a întrebat:

E vreo problema cu inaltimea mea, am 1.74 si am inteles ca acesta e un criteriu determinant in a gasi o fata, e chiar asa o problema? Pot face ceva sa mai cresc in inaltime?

11 răspunsuri:
| comandantul638386 a răspuns:

1,74 e o înălțime ok.
Am 1, 80. Sunt o grămadă de fete mai scunde ca tine. Plus depinde ce vârstă ai. Îți pot da câteva sfaturi ca sa crești in înălțime. Poți să îmi spui ce vârstă ai și dacă ai nevoie de ele, ți le dau.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este, fiindca tu esti foarte micut de inaltime pentru un barbat si evident ca selectia fetelor va fi in functie si de inaltimea ta.
Eu ca femeie am 1.74 si sotul are 1.95. Pentru mine inaltimea a fost un criteriu important, fiindca imi place sa merg pe tocuri foarte inalte si am vrut intotdeauna sa ma simt bine la bratul unui barbat inalt.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu cred că depinde înălțimea ta de o relație.

| mODIN a răspuns:

Nu poti creste in inaltime, e 100% determinata genetic. Si e partial adevarat, exista anumite fete care nu-ti vor da o sansa exclusiv din cauza inaltimii, dar alea oricum nu sunt genul de fete pe care le vrei in viata ta, deci nu-ti face griji.

| Madaxo97 a răspuns:

De crescut nu mai ai cum să crești în înălțime, dar nu e o problema, 1, 74 nu e o înălțime așa mică, poți avea succes la fete mai scunde ca tine, sunt o grămadă, multe fete au 1, 50- 1.60- 1.70 metri. Înălțimea nu este un criteriu determinant de care femeile țin cont chiar așa de mult, cunosc mulți băieți scunzi cu relații de durată și familii, unii chiar au iubite mai înalte decât ei.

| darrio2007 a răspuns:

Maaaare problemă! De la 1, 75 te accepta fetele.

| NurseNico a răspuns:

Daca nu le convine inaltimea ta, inseamna ca ele au o problema (la cap). Esti chiar ok la 1, 74 deci nu te speria, stiu si barbati de 1, 60 care se insoara si au copii. Femeia potrivita nu te masoara ca sa stea cu tine, conteaza cum va intelegeti. Sa nu iti faci probleme daca gasesti mai greu o iubita, totul vine la momentul potrivit in viata. happy

| comandantul638386 a răspuns (pentru AndreiRadu5557):

Daca erai la pubertate existau soluții sportive de a creste in înălțime, dar la vârsta de 24 procesul de creștere s-a încheiat și nu vei mai creste in înălțime. Părerea mea este că înălțimea ta nu are nici o problemă, dar dacă chiar vrei să știi dacă poți creste in înălțime. Exista o operație de creștere în înălțime, o operație care te va inălța undeva la 1, 82 - 184. Poți căuta pe google sau YouTube materiale în engleza despre aceasta operație, apoi poți căuta doctori și instituții care o execută.

| comandantul638386 a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, dar tu ești foarte înaltă pentru o femeie sa știi, era normal că pentru tine potrivit era un bărbat la 1, 95. Înălțimea medie în Romania este 178cm (1, 78). Tot ce e peste 1, 80 sunt cazuri norocoase. Și în cazul tau la fel, ești norocoasă că ai înălțimea aia ca femeie, e o raritate. Va găsi și el o femeie pe măsura sa.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Nu e. Buba e la cap.