| Elisa987 a întrebat:

Eu am 18 ani din cauză că fostul meu iubit era violent tata nu prea mai e de acord să am relaţie pentru ca zice ca daca dau din nou de un barbat violent dar aş vrea să îmi încep o noua relaţie.Cum îmi pot face o noua relaţie dar să nu îl supar pe tata? pentru ca nu vreau asta

3 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu mai încearca o altă relație. Tatăl tău nu o să te poată spriji tot timpul.

| JohnnydeFeer a răspuns:

Mai ai rabdare 2 ani, Si data viitoare vezi cu ce specimene te intalnesti, Mai ales ai grija la aia de 25-40 in online.

| Kiran a răspuns:

Prelungeste perioada de a cunoaste un baiat / barbat, lasa-l in zona de prietenie mai mult insa cu putin mai multe conversatii, etc pana in momentul cand esti sigura de faptul ca nu este violent / alte probleme ale barbatilor ce ar putea dauna relatiei voastre.

In legatura cu tatal tau, depinde de personalitatea si mediul cum a fost acesta crescut pentru a accepta un "pretendent" pentru inima ta, cred ca cel mai bine ar fi sa se imprieteneasca cei doi dinainte ca tu sa ii acorzi o sansa acelui baiat, asa, tatal tau va fi de acord cu acest tip inainte de a-i spune tu. Doar sa nu ii faci prea apropiati pe cei doi, se poate intoarce asta impotriva ta uneori. Succes!