| AdelinaAdelina99005 a întrebat:

Eu am 19 ani am o fata care are 3 ani mam despărțit de tatăl ei eu având-o pe cea mica petrec mai mult timp cu ea dar aș vrea să vă întreb dacă pe viitor vreau sa îmi fac o relație noua credeți ca exista bărbați care ma vor accepta cu tot cu copil. Credeți că îmi pot face o relație noua dacă am copil?

5 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Ai șanse.

| DandG2304 a răspuns:

Sunt barbati care te vor accepta cu tot cu copil, dar exista posibilitatea sa fie mai inaintati cu +10 ani decat tine (nu este o regula, si barbatii tineri vor copii si ii pot creste).

Bula
| Bula a răspuns:

Problema se pune asa: intai fata trebuie sa accepte barbatul, de buna voie!

| StoicAnalysis a răspuns:

Da, se poate. Doar ca ai sanse mai mici. Majoritatea barbatilor nu sunt suficient de responsabili, evita femeile cu copil tocmai din lispa experientei, altii pur si simplu nu vor sa-si bata capul, sau nu au timp si de copilul tau.

Barbatii care vor fi disponibili pentru tine si care iti vor accepta si copilul vor fi cei care au si ei la randul lor un copil, care au o varsta mai inaintata ( de regula 25-30+), care au rabdare, care sunt responsabili si care nu prea au prieteni si hobby-uri. Si lista asta de parteneri este una destul de mica...

Ca sa-ti faci o idee, eu de exemplu, chiar daca am 26 de ani, o varsta destul de matura, nu mi-as putea imagina in momentul actual sa-mi dau intalnire cu o femeie care are copil. Pentru ca nu sunt destul de stabil financiar si nu am siguranta ca o sa o duc la fel de bine si la anul. Prefer sa ma chinui de unul singur decat sa chinui si pe altul. In momentele cand un barbat relativ tanar cauta sa experimenteze chestii in viata lui, nu cred ca o iubita cu un copil va fi tocmai ok pentru el.

In concluzie, nu spun ca nu o sa poti, ci doar ca ai o lista destul de limitata de unde sa alegi, avand in vedere ca ai un copil destul de mic. Insa, cu cat fetita ta creste mai mare si grija pentru ea scade, cu atat vei avea mai multe sanse. Deci nu fi prea suparata si continua sa cauti. happy