| Rebeca900006 a întrebat:

Eu am 25 de ani soțul meu are 41 faptul ca el e mai mare cu 16 ani decât mine pentru noi nu e o problema pentru ca ne iubim foarte mult unul pe celalalt mereu petrecem timp împreună și poate va întrebați de ce l-am ales pe el și nu am ales un bărbat de vârstă mea l-am ales pe el pentru ca știe sa iubească nu ca uni bărbați din ziua de azi părinți nostri nu sunt de acord cu relația noastră și au încercat de multe ori sa ne despartă. Cum să lămurim lucrurile cu părinți noștri ca să vadă și ei ca ne iubim? Ce sa facem sa nu mai încerce ei sa ne despartă? Pentru voi este mare diferenta de vârstă de 16 ani în cuplu?

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Deja încep să cred că te plictisești. Este a patra oară când pui aceeași întrebare, în decurs de o săptămână.

| DandG2304 a răspuns:

Ai 25 de ani, iar el 41. De ce mai conteaza ce cred parintii despre voi? Sunteti minori? Nu! Aveti o varsta, va puteti intretine si sunteti responsabili de alegerea voastra. Stati singuri. Nu va mai pierdeti timpul inutil ca sa ii convingeti pe altii sa creada ce vreti voi. Plecati in lumea mare si traiti-va viata. O sa fiti mai fericiti fara "ce crede X despre sotul meu?"