| AnaMaria6555 a întrebat:

Eu cu logodnicul meu vrem sa ne căsătorim eu am 22 de ani el are 26 de ani noi ne iubim însă eu nu ma simt pregătită de căsătorie noi suntem de 3 ani împreună. Ce sa fac în legătură cu asta?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Foarte frumos ca va iubiti.
Ce sa faci? Mai astepti sa cresti.
Inainte de pasul asta, ar fi bine sa devii independenta financiar: iti termini studiile (daca esti la facultate), iti gasesti un serviciu sa ai banii tai.

| 1onur a răspuns:

Să nu te meriți și nici nu te căsători dacă asta nu-ți dorești.

| Miruna333 a răspuns:

Eu cu logodnicul meu vrem sa ne căsătorim
noi ne iubim însă eu nu ma simt pregătită de căsătorie
Inseamna ca tu nu vrei acest lucru, doar el
Esti mult prea tanara, te casatoresti cand esti 100% pregatita. Nu face o greseala atat de scumpa pentru nimic