| Aurora678 a întrebat:

Eu momentan sunt internata în spital mam simt foarte rau am şi lesinat mi s-a spus ca nu am vitamine in corp si o saptamana voi sta in spital si nu am voie sa ma stresez dar cum sa nu ma stresez cand sotul meu e în scaun cu rotile de 2 ani noi avem împreună si 2 copii un băiețel de 7 ani si fata de 3 ani acum cat eu sunt in spital e mama sotului meu cu ei si are grija si de copii dar şi de el imi e si foarte dor de copii desi am vorbit cu ei pe apel pentru ca a sunat soacra mea.Ce ar fi de facut în situatia de genul asta? Ce sa fac in legatura cu faptul ca imi e dor de cei mici?

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Cea ce tu trebuie sa intelegi este ca stai acolo pentru sanatatea taTrebuie sa ai grija de tine, ca sa poti avea grija de familia ta
ar trebui sa te multumesti cu apelurile primite, mai te uiti la pozele copiilor din telefon, timpul trece...
Sanatate multa.

| Karma98 a răspuns:

Daca vrei sa ii vezi pe cei mici cum cresc, atunci trebuie sa ai grija de sanatatea ta! Acei copii au nevoie de o mama care sa le fie alaturi.

| aaanamariaaa a răspuns:

Sa știi ca dacă te gândești puțin și la tine și la sănătatea ta, nu ești egoista. Ca dacă tu ești sănătoasă, poți avea grija și de copilași și de soț. Asadar, dacă are cineva grija temporar de familie, stai la spital cât îți recomanda medicul, să te pui pe picioare sa te refaci și sa ți se administreze vitaminele și tot ceea ce îți lipsește, apoi mergi acasă liniștită. Le explici frumos copiilor ca mami se simte puțin slăbită și are nevoie sa stea la spital sa se facă din nou puternica, soțul cu siguranță trebuie sa înțeleagă, ca e vorba de sănătate. Răbdare și rugăciune. Să te întărească Dumnezeu și fizic și psihic. Multa sănătate!