| Carina568 a întrebat:

Eu nu pot rămâne însărcinată iar eu și soțul meu ne dorim mult un copil am încercat și fertilizarea în vitro și tot nu pot rămâne însărcinată de asta soacra mea nu ma prea place pentru ca zice ca nu pot sa fac copiii și ea vrea nepoți soțul meu îmi zice ca o sa mai încercăm și el mă iubește. Ce aș putea face în situația asta? Cum să mă înțeleg mai bine cu soacra?

8 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Nu contează ce vrea soacra ta.

| romeo78 a răspuns:

Soțul "te va iubi" până în momentul în care se va ajunge la punctul în care nu mai e nimic de făcut și se dovedește că nu vei avea copil. Trebuie să te pregătești psihologic pentru un divorț!
Trebuie să te gândești și la tine, nu doar la soț, soacră! Cât crezi că organismul tău va suporta să fie "torturat" cu tratamente chimice(pastile), ca să încerci să ai o sarcină? Eu am cunoscut o femeie care a orbit parțial de la tratamentele de fertilizare! A cheltuit bani și a ajuns în Franța pentru a nu pierde vederea.
Orice femeie poate face sex, dar nu orice femeie poate fi mamă!
Deci ai de ales între sănătatea ta și căsnicie!
Au fost cupluri celebre care nu au putut avea copil, dar nu s-au despărțit și nici nu și-a torturat corpul femeia ca să aibă copil!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ea nu intelege o asemenea situatie nu e cazul sa te intelegi bine cu ea. Cel mai sanatos e sa rupeti relatia pana percuteaza si ea problema.

| Miruna333 a răspuns:

Ignor-o si atat, nu ai cum sa te intelegi bine cu aceasta persoana inchisa la minte

| Miruna333 a răspuns (pentru romeo78):

Femeia nu il face pentru sot si soacra, ci pentru ea.
Nu cred ca este obligata, cum a spus si aceasta,, Ne dorim mult''.
Nu toti barbatii sunt egoisti si si-ar lasa sotia doar pentru,, mostenitorii la tron''.
Ba chiar foarte multe femei insista pe acest subiect pana la disperarea partenerului si asta duce la despartire

| 1onur a răspuns:

Adoptați tot un copil nevinovat este și el/ea.

| romeo78 a răspuns (pentru Miruna333):

Părintește te sfătuiesc, niciodată nu crede ceva despre cineva, cât timp nu cunoști acea persoană!
Iar, doamna, a lăsat de înțeles că soțul, încă este un "copil al mamei"!

| Miruna333 a răspuns (pentru romeo78):

Nu a spus nimic despre sot, ci doar despre soacra happy si eu te sfatuiesc sa nu iti imaginezi scenarii, ci sa vezi realitatea, ce scrie aceasta femeie. Nimeni nu stie ce e la ei in casa daca aceasta nu impartaseste