| Isabella0098 a întrebat:

Eu și iubitul meu locuim cu părinții lui momentan până ne găsim ceva unde să stam doar noi 2. Eu am 22 de ani, e o mică problemă, mama lui se comporta foarte urât cu mine, el îmi ia apararea dar degeaba, mama lui nu înțelege.Ce aș putea să fac în situația asta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti valiza si mergi acasa la ai tai, ca sunteti doar ibovnici nu casatoriti, deci poti sa pleci si maine, daca nu esti acceptata acolo.

Sa nu uitam: nu este casa ta si nici a iubitului tau, ci a parintilor lui, care-s propietarii iar tu esti acolo din mila lor, asadar ai obligatia sa-i respecti in casa lor si sa faci ceea ce ti se cere.
Daca nu-ti convine, luati-va valizele si mutati-va cu chirie!

| Cipi1212 a răspuns:

Iubitul tău va trebui să aleagă între voi două.

| Madaxo97 a răspuns:

Mai bine mergeți în altă parte să locuiți, cu chirie sau la tine acasă poate, sau pleci singură pur și simplu, nu sta în acel mediu în care nu ești acceptată

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa va mutati.
A locui cu parinti cand esti un cuplu e cel mai rau lucru pentru relatie

| Yurisa a răspuns (pentru Cipi1212):

Nu pune un barbat sa aleaga intre una si alta. Ar trebui sa o faca el de buna voie

| Yurisa a răspuns:

In mod normal nu ar fi o problema sa stati la parintii unuia dintre voi avand in vedere ce preturi sunt in zilele noastre, dar avand in vedere situatia voastra ar trebui sa va indepartati cat mai mult de mediul toxic si sa va mutati. Alta solutie nu este

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Urgentati mutatul impreuna pe teren neutru.
Nu e chiar greu sa gasiti o chirie, trebuie doar sa munciti amandoi.

| adryang78 a răspuns:

Să urgentați găsirea unui locșor în care să locuiți numai voi doi. Nu este nevoie să fie lux, doar să aveți intimitate. Să locuiești cu părinții, indiferent ai căruia dintre parteneri, este unul din factorii cei mai erozivi într-o relație.

| mont a răspuns:

E normal ca părinții să nu accepte ideea de a avea o relație copilul lor, să nu agreeze partenerul/partenera lui, să caută să îl/o îndepărteze, etc. asta e, ori relație ori te cerți și superi cu părinții.