| Crinaquen67 a întrebat:

Eu și iubitul meu ne certam de ceva timp mai des ca de obicei pentru ca el face doar ce vrea el și nu asculta și de părerile mele și de decizile mele.Cum să îl fac sa asculte și de mine și sa nu mai facă el pe șefu cu mine?

2 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Exista o diferenta de varsta?
Sunteti adolescenti?
Altfel nu vad cum 1 adult vrea sa fie sef intr-o relatie.
O relatie e un parteneriat.
Daca iubitul asta al tau nu te vede ca pe un partener in relatie, cum vezi tu un viitor alaturi de el?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu ai cum sa-i arati.
Poti sa ii arati doar consecintele comportamentului lui egoist: inchei relatia cu el.