| GeorgianaLavinia655 a întrebat:

Eu și soțul meu am fost puși nași la nunta unor prieteni comuni încă beau dat timp să ne gândim dacă acceptam sau nu au zis ca ne pun pe noi pentru ca suntem căsătoriți.Ce ar trebui sa facem ca nași? De ce nași trebuie să fie căsătoriți?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nasii trebuie sa fie sprijinul (moral, economic, etc.) a casatoritilor, la nevoie.
Acceptarea este la latitudinea voastra, nu este obligatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca nasi trebuie sa fiti al doilea rand de parinti pentru fini, suportandu-i in toate problemele lor in cuplu, cat si financiar daca ua probleme, ca de aia sunteti nasi, adica oamenii cu bani care-i sponsorizeaza tot timpul.

| sabin89 a răspuns:

"încă beau..." N-au terminat de băut?

| gabicoo a răspuns (pentru sabin89):

Păi le-a mai rămas un butoi de vin de la logodnă!winking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai important lucru e că trebuie să dați darul cel mai gros la nunta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incă bei? Pai nu e bine, o sa te imbeti si te pun ăia naș ce te faci beat? laughing Le cînțilaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce ar trebui sa faceti ca nasi? Ce stiti sa faceti cel mai bine? Voi stiti ce talente aveti la ce sunteti buni, oricum acestea sunt traditii vechi cu nasi de casatorie sau de botez, dar inca la noi in România se respectă prostia aceasta, iar ca sa fi nas trebuie sa ai bani ca orice problema o au proaspetii insuraței tu si sotul tau îi veti ajuta ca sunteti nașii lor de cununie, belele aia o sa aveti pe cap.