| ALINA46778889999 a întrebat:

Eu şi sotul meu avem o nepoţica are 3 ani eu sunt fericita sa fiu matuşa ei mereu sta lipita doar de mine când vine cu mama ei (sora sotului meu)în vizita la noi eu am aflat recent ca sunt însărcinată ma bucur ca voi fi mama mi am dorit de mult un bebe nepoţica mea uneori plânge când trebuie să plece acasa de la mine şi de la sotul meu eu find ataşata de mine si de sotul meu şi plânge mereu dupa noi.Cum pot fi o matuşă mai bună pentru ea?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai mai pus odata intrebarea, nu stim cum poti fi tu o matusa mai bună? Daca pui de 100 de ori aceeasi intrebare ti se va sterge contul, vezi tu cum sa fi matusa bună ai rabdare cu nepoata acum ca vei deveni mamă trebuie sa stai in pat sa nu afectezi sarcina lasa o pe nepoata ca are mamă, tu nu iti face griji pentru nepoata ea are parinti sa fie ei parinti buni pentru ea sa o iubeasca, tu trebuie sa fi un parinte bun o mama buna pentru copilul tau nu pentru nepoata, pentru ea esti doar o mătușă nu esti si nu vei fi mama ei niciodata deci nu te mai stresa, nepoata va creste si nu va mai fi aceiasi legatura intre voi două, ea va apela la sfatul si la ajutorul mamei ei nu a mătușii sau a unchiului, ăia sunt alta familie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alta zi, alta întrebarea tâmpită, alt username, aceeași persoană?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

O tii in brate?
De aia trage la tine.
La 3 ani lasi copilul sa se miste singur pe propriile picioare.