| ALINA46778889999 a întrebat:

Eu si sotul meu ne înţelegem bine însa când merg cu el la mama lui ea nu ma prea place mereu zice ca eu nu fac nimic de la început soacra mea nu ma vrut fa nora.Ce pot face in legatura cu soacra?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimic, daca ea nu te a plăcut de la inceput, acum este greu sa remediezi situatia, tu te ai maritat cu băiatul ei nu cu ea, el trebuie sa te iubeasca sa fie alaturi de tine nu măsa.

| sierra1 a răspuns:

"de la început soacra mea nu ma vrut fa nora.Ce pot face in legatura cu soacra?"

1 n-o mai vizita
2 fă-i un nepot

| sweetys a răspuns (pentru sierra1):

Varianta 2 nici nu intra in discutie, e si mai rau, le face pe toate in ambitie si impotriva ta

| sweetys a răspuns:

Nimic. Nu te suporta si gata, dragoste cu sila nu se poate. Evita deplasarile la ea pe cat posibil. Pana la urma tu si cu sotul tau sunteți casatoriti si trebuie sa va intelegeti.
Daca el te iubeste si te accepta asa, nu conteaza ce faci si ce nu faci.
Eu ma duceam dupa sch 3 la ea si se astepta sa stau drepti in fata ei.

| IL0VEDINER0 a răspuns:

Nimic.Daca e un barbat adevarat care chiar te iubeste si vrea un vitor cu tine, te va lua de mana si va pleca cu tine in lume.Un barbat adevarat nu sta la o masa unde femeia lui nu este respectata.Si femeia la fel

| sierra1 a răspuns (pentru sweetys):

"fă-i un nepot" inseamnă să ai tu cu soțul desigur, un copil. De ce - mă rog - spui că nici nu intră in discuție?

| sweetys a răspuns (pentru sierra1):

"Fa-i un nepot" inseamna sa ii faci soacrei un nepot ca asa vrea ea sau ca poate asa te iubeste mai mult. Un copil il faci ca vrei tu, nu soacra, fiindca un copil e o fiinta, nu un obiect pe care sa il folosesti pentru a primi la schimb ceva/atentie din partea soacrei.

| sierra1 a răspuns (pentru sweetys):

Dragă - cum să-ți spun - dacă atâta ai priceput, ia-te de mânuță cu intrebătoarea și colindați impreună