| Ionela899000 a întrebat:

Eu şi sotul meu suntem casatoriţi de 1 luna dar suntem împreuna de mai mult timp vrem să meregem în luna de miere doar ca el are o fata dintr-o relaţie anterioara, ea are 2 ani e micuţa e la noi pentru ca mama ei a renunţat la ea si fata nu a stat niciodata fara mine si fara el.Cam ce ar fi de facut în situatia de faţă?

6 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

O poti lasa cu bunicii?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Daca ar fi o idee mai mare ati putea sa o luati cu voi, insa la 2 ani va trebuie bona.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca vrei sau nu trebuie sa ai grija de copilul ala, sa-l iei pese tot cu voi, ca nu-i ceva ce poti abandona sau lega de calorifer cand pleci de acasa.
Copilul ala a venit la pachet cu sotul (tala lui natural), iar daca tu nu vrei copilul, atunci divorteaza.

| darrio2007 a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Te crezi in filmele americane cu bona?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru darrio2007):

Bona poate fi bunica sau o matusa.

| adryang78 a răspuns:

E cam dificil. O lună de miere presupune să fiți doar voi doi, asta înseamnă să lăsați fetița cu cineva de încredere, o rudă - mătușă, bunică etc. Dar fiind așa micuță și obișnuită doar cu voi doi, va plânge mereu. Iar voi veți sta cu grijă pentru ea în fiecare zi, deci numai lună de miere nu s-ar numi. S-o luați cu voi, iarăși n-ar fi lună de miere. Doar dacă ați fi dispuși să faceți compromisul ăsta.