| DianaDya4567 a întrebat:

Eu sunt genul de mama care îi place să își răsfețe copilul am un băiat care are 3 ani și îl răsfăț des acum sunt iar însărcinată tatăl lui soțul meu comentează și spune ca nu e bine sa îl răsfăț dar îl iubesc. Care ar fi modul cel mai bun să îl fac pe soțul meu sa înțeleagă ca eu răsfăț copilul din cauza ca îl iubesc?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca il iubesti NU il rasfeti. Copii rasfatati ajung in cele mai multe cazuri adulti disfunctionali. Crede-ma, cunosc destule cazuri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce inseamna mai exact pentru tine ca il rasfeti?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Da, iar daca esti prea rece cu el o sa fie distant cand creste si probabil o sa te viziteze o data la 2 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca l ai iubi așa mult nu l ai răsfața.

| kalasnicov22 a răspuns:

Cred ca ai prea mult timp liber.