| Cristina089 a întrebat:

Fratele meu și soțul meu nu se înțeleg ca cumnați și se cearta mereu când sunt la părinți mei ne certam eu cu soțul fratele meu dacă vede ca soțul meu tipa la mine se ia la cearta cu el.Cum să îi fac să se înțeleagă?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii faci sa se inteleaga.
vizitati parintii separat si aia e

| adryang78 a răspuns:

De ce este responsabilitatea ta să-i faci să se înțeleagă?
Simpatiile și antipatiile sunt personale, n-au nicio treabă cu tine.

| dusmanul86 a răspuns:

Daca fratele tau se cearta cu sotul tau doar atunci cand vede ca sotul tau tipa la tine inseamna ca fratele chiar tine la tine si incearca doar sa iti ia apararea. Sincer orice frate ar face asta pentru sora lui.El probabil se gandeste ca daca ala tipa la tine in public acasa in mod sigur este si mai rau.

| popapopica a răspuns:

Serios?
Tu intelegi ca fratele tau tine la tine si iti ia apararea?
De ce te certi mereu cu sotul tau? De ce va certati in prezenta parintilor si a fratelui? Acolo este problema. Aia trebuie rezolvata, sa nu te mai certi cu sotul.

| Violleta2022 a răspuns:

Fratele tau NU este casatorit cu sotul tau, deci cui ii pasa ca astia doi cumnati nu se inteleg?