| Daianadaiana45666 a întrebat:

Gemeni mei au 6 luni eu am momente când stau foarte mult lipita de ei îi iubesc foarte mult doar ca unele persoane din familie îmi zic ca nu e sanatos pentru copiii sa stau cu ei în braţe tot timpul şi ca sunt în depresie pentru faptul ca stau cu ei mereu uneori.Este sanatos pentru ei ca stau doar cu ei în brațe uneori? Întreb asta pentru ca unele rude îmi zic ca nu prea e asa sanatos dau funda

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nui nici sanatos si nici indicat. Dupa felul cum te porti cu copii, o sa ai ce cresti.
Daca le dai atentie prera mult, daca ii alinti asa rau, o sa ai ce vei creste, adica niste oameni slabi in general.

Copii lasa-i sa creasca mai mult singuri, copii la copiii, nu sai toti pupi in fund tot timpul laughing
Hai ca acum is mici nu stiu ce se intampla, dar daca vei continua la fel, stiu si eu ce copii vor fi mai tirziu.

Esti in depresie, e clara, deja ai copii si esti in depresie laughing de unde ati mai luat si moda asta cu depresia, cand auzi, gata am depresie.
Ai depresie, as pune eu ceva pe tine sati sara depresia din cap laughing terminatio cu timpeniile astea, pune mana fa ceva, ocupati timpul sa nu te gindesti la rahaturi.

Asa ca cei din jurul tau vad mai bine cum te porti si ce faci, de aia spun ce spun, vad mai bine ce se intampla.
Copilul il iei in brate cand plinge, dar mai inati vezi de ce plinge, apoi il tii ceva timp, normal are nevoie si el de afectiune, dar nu asa intruna.
Stii vorba aia cei mult strica, e valabila in orice situatia si la orice chestie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i sanatos deloc sa stai cu ei in brate, fiindca copii aia trebuie sa se dezvolte, sa mearga, sa se miste...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deloc sănătos.
Copii nu trebuie sufocați ci atenție.