| anonima2405 a întrebat:

Heey! Deci, am vorbit cu baiatul pe care il plac, si nu m-a recunoscut. Dar, intr-un final si-a adus aminte big grin Acum ce intrebari i-as mai putea pune? L-am intrebat deja ca in ce scoala ii, in ce clasa... Ce as mai putea sa-l intreb? Adica aproape toata lumea stie ca il plac, in afara de el laughing Chiar si,, bro"-ul lui stie. Ce i-as putea spune? PS:mor de rusine :3 Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Florinaa123 a răspuns:

Deschide subiectul "dragoste" si, incetul cu incetul, il vei intreba chestii de genu si te va intreba si el la un moment dat daca placi pe cineva. Atunci va fi momentul sa i marturisesti ca esti indragostita de el. happy

5 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

Daca are iubita. daca ii place de cineva. daca se gandeste la cineva anume.big grin
Imi place numele tau. tongue

| anonima2405 explică (pentru Florinaa123):

Dar imi este rusine... Daca va rade, sau cv de genul? Daca isi va da seama ca il plac voi fi una dintre multele fete care il plac... :/

| kati3mary a răspuns:

Incearca mai intai sa fiti prieteni. Zici ca ti-e rusine sa nu rada de tine daca afla ca il placi,asa ca,daca veti fi prieteni,nu o sa i se mai para un lucru de ras,o sa creada ca e ceva dragut happy
Adica,mai inta fa-l tu sa te placa asa cum esti, ca amica (nu ca una dintre toate fetele care il place), si dupa poti, cum a zis si florinaa123, sa-l intrebi chestii de genu'.
Intreaba-l ce face, vezi raspunsul lui,pune intrebari care se leaga. Adica,daca iti zice ca se uita la un film,intreaba ce film e,si tot asa,pana,un sfert de ora mai tarziu, te trezesti ca bociti amandoi la telefon vorbind despre filmul titanic laughing
E doar un exemplu happy
Nu-l lasa, adica daca raspunde scurt, inseamna ca se plictiseste. Nu fi plictisitoare, fii prietenoasa.winking

| Florinaa123 a răspuns (pentru anonima2405):

Daca va rade este un prost. laughing
Niciun baiat nu are dreptul sa rada de sentimentele unei fete, mai ales daca sunt pentru el.
Eu zic sa incerci, cel mai probabil vei avea de castigat. Parerea mea. happy

| Alexandru0007 a răspuns:

Ce mare greutate? intreaba-l cu ce echipa tine, ceva de muzica sau de un film preferat