| DeeaDeea001pinck a întrebat:

Hei buna TPU! sad am o intrebare eu nu inteleg sunt mereu suparata si plang din cauza asta vedeti voi,?!?! bunica-mea a vorbit cu maicamea deci sa o luam cu inceputul
maicamea a fost impreuna cu unu si ea lucra la barul lui dar nu ii dadea bani sa o intretina nimic ea a fost impreuna cu el timp de un an si nu o intretinea cu nimic si acuma bunica mea i-a zis mamei mele ca daca mai pleaca o data la el nu o mai primeste in casa ei niciodata.
Si eu nu vreau sa mai plece si de cand am auzit chestia asta eu tot plang si ma supar...ce sa fac cum sa vorbesc cu bunica mea cu maicamea?
Ma scuzati ca am scris cheam asa de mult...
am simtit nevoia sa ma descarc :*

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bunica ta fiind mama mamei tale da? Lasă le pe ele două să si rezolve problemele, dacă te bagi tu m ai rău faci.

11 răspunsuri:
| DeeaDeea001pinck explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok....mersi pentru raspuns si pentru ca m-ai ajutat cu problema asta dar ce sa fac ma simt singura...tot plang toata ziua ma tot supar nu stiu ce sa ma mai fac iar afara nu am ce face ma plictisesc da-mi te rog un sfat ce sa fac o ocupatie :/

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeeaDeea001pinck):

Multumesc pentru fundă, ce vîrstă ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DeeaDeea001pinck):

Eram curios dar dacă am gresit i mi cer scuze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Î ti inteleg situatia dar tu trebuie neaparat să iesi din starea in care te aflii, deoarece plînsul timp îndelungat nu face bine organismului, de exemplu ca să iesi din starea asta trebuie să găsesti activităti plăcute, de exemplu: Poti vedea sa u revedea anumite filme care ti au plăcut, poze din copilărie in care să rememorezi clipe plăcute si de neuitat, dacă stai la bloc s au la curte nu ai flori, le poti îngriji, uda, poti vorbii cu florile, ele sint o creatie minunată a lui Dumnezeu, si cu Dumnezeu poti vorbii prin intermediul rugăciunii, el nu numai că te ascultă, dar te si ajută, el stie prin ce treci tu acum, el stie ce este in inima ta, ai putea citi de aceea te am intrebat ce vîrstă ai deoarece fiecare vîrstă are un tip anume de activitate, dacă esti copil are un tip, dacă esti adolescentă atunci ti se potriveste alt tip de activitate, dacă esti la scoală sau la facultate atunci ai mult de invătat pentru teze si examene. Succes si nu m ai plînge deoarece Dumnezeu o să te ajute, roagă te lui.

| DeeaDeea001pinck explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 12 ani peste 2 luni voi implini 13
dar nu imi pot scoate din cap ce i-a spus bunicamea lui maicamea sad nu stiu ce sa ma mai fac simt ca mor plang intruna si cu cine sa merg in parc...nu am cu cine crying

| DeeaDeea001pinck explică (pentru CristiDinBucuresti):

A nu nu e nimic

| maryanavl a răspuns:

Eu te-as sfatui sa le spui la amandoua ce simti si ca suferi vei vedea ca se va schimba situatia pentru ca ele te iubesc mult ancearca si vorbeste cu ele

| grab a răspuns:

Stii vorba aia "dragostea trece prin stomac"?

Asa face mama ta. Nu ii trebuie nimic decat barbatul ala si cum face dragoste cu ea. E derutata probabil si cand o ia ala mai tare nu mai stie de nimic, e din nou pustoaica si asta nu se compenseaza cu nimic nimic in lume.

Ca sa te feresti de treaba asta incearca sa tii legatura stransa in continuare cu bunica ta.

Mama ta se va potoli cand o sa il prinda pe ala cu minciuna sau inselatul. Pana atunci nu aveti ce sa ii faceti, si daca o internati la maniaci tot nu ii trece, cand iese arunca pastilele si se duce la ala pentru sex.

Rabdare si intelegere, are si ea o varsta si vrea din nou tinerete la kg.

| DeeaDeea001pinck explică (pentru grab):

Draga mea deja la prins cu minciuna dar bunica mea i-a zis doar atata si maicamea a zis ca nu o se se mai intoarca la el pentru nimic dar mie de asta mi-e frica
ca se va intoare sad

| grab a răspuns (pentru DeeaDeea001pinck):

Si in afara de a-ti fi frica mai ai si alt plan de actiune? happy