| marii3233 a întrebat:

Hei prieteni! Am o intrebare importanta pentru mine. Doare foarte tare bataia cu cureaua? Tata mi-a zis ca trebuie neaparat sa imi aplice o astfel de corectie curand!

11 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

NU VIOLENTEI!
Daca ai facut o prostioara poti,, negocia '' transformarea corectiei in altceva.
-munca in folosul familiei
-anularea unor priviligii(bani de buzunar)
confiscarea telefonului, PC
sa nu iesi,, afara '' o perioada
exercitii in plus la mate
sau in general lucrurile care nu-ti prea fac placere
Vezi ce te avantajeza mai mult, si treci la,, negocieri ''.

| ElSwe3R a răspuns:

Sa stii ca doare.depinde cat de tare te loveste.

| marii3233 explică (pentru ElSwe3R):

Cum e asta cu cureaua uda si nu stiu ce?

| Zenithf a răspuns:

Tu doar de durere te temi? Nu crezi ca mai dureros este sa vezi dezamagirea din ochii tatalui, tristetea din ochii mamei?

| corhaz a răspuns:

laughing frate ai muscat-o vei fi linii si forme tongue

| Radu284 a răspuns:

Normal ca doare, altfel nu ar fi folosita, nu? Cati ani ai?

| euvanessa01 a răspuns:

Nu am fost batuta cu cureaua...Dar am auzit ca ustura fff tare.Mai bine eu zic sa negociezi si sa te intelegi bine cu el.E tatal tau, il cunosti cel mai bine.Vb cu el. P.s am 13 aniwinking

| ionandreea97 a răspuns:

Sincer, pe mine m-a batut de multe ori asa si iti spun ca doare rau. Sper ca tatal tau doar sa fi glumit sau sa fi incercat sa te sperie.

| darrio2007 a răspuns (pentru marii3233):

Nu trebuie sa fie uda ca sa doara.

| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca doare.Nu da motive.

| CodrinV a răspuns:

Trebuie să doară, ca să fie pedeapsa eficace. Eu, după ce-mi luam cîteva curele, îmi venea să mă urc pe pereți. La fundul gol era si mai nasol, nasol tare.E drept, nu mi-am luat-o nidiodată fără vreun motiv.