| Shontellle a întrebat:

Hei TPU.Am si eu o problema. Anul trrecut m-am apucat de un joc unde am intalnit un baiat foarte, foarte dragut.Am inceput sa vorbim, iar eu am inceput sa ma indragostesc de el si el la fel.Era pur si simplu perfect pentru mine..ma facea sa ma simt cea mai frumoasa si fericita persoana de pe lume.Regretul meu CEL MAI MARE e ca am dat poze cu altcineva si am mintit in legatura cu varsta..Cand am inceput sa vad cat de frumos se comporta cu mine si cat de mult ma place si coenstientizand ca si eu simt aceelasi lucru am inceput sa ma indepartez de el pentru ca nu acceptam sa-l iubesc si sa-l mint. Vroiam cu ardoare sa-l tin in brate, sau sa ne intalnim(el mi-a propus de nenumarate ori asta)si sa petrecem macar o zi impreuna.dar nu puteam.Mi-e era enorm de greu sa-i spun adevarul pentru ca stiu ca l-as fi dezamagit.In fine, am inceput sa vorbesc cu el sec pana si-a dat seama si ne-am certat urat de tot..Bineinteles ca a urmat o perioada foarte foarte grea pentru mine.dar partial am depasit-o.A trecut aproximativ un an de atunci, insa eu inca ma mai gandesc la el si ma cuprinde asa un dor de a vorbi cu el..Imi dau seama cat de mult am gresit mintindu-l si ce persoana am pierdut...
Intrebarea mea este,ce sa fac? Habarn-am ce sa fac, sa-l bag in seama ar parea total aiurea si as parea nu stiu, ciudat sa l caut dupa ce a trecut asa mult timp.Cred ca inca mai am sentimente pentru el si nu stiu de ce dar in toti baietii il caut pe el.Ce as putea sa fac? Nu il pot uita, mi-e foarte dor, foarte dor..Am sa va rog sa nu ma judecati.Va multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prostia ai facut-o si nu o mai poti repara. Timpul te va vindeca in ceea ce priveste dorul de el, dar acum ai ocazia sa inveti pentru viitor sa nu mai minti aiurea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Dar nici nu l-ai mințit.I-ai dat doar o imagine a avatarului adevăratei tale persoane.Pentru că jocul a continuat.Niciodată nu a început ceva real.
Ce oameni, mă mir cum de răspund ceilalți serios la astfel de întrebări.
Dacă iubirea se poate naște din minciună, atunci nu doresc să mai știu ce reprezintă acest concept, that's enough.

| NoRegretsxx a răspuns:

Nu mai minti asta sa faci!

| SecretSmile a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa vorbesti cu el sa ii dai poze cu tine... Si nu stiu incearca sa gasesti alt baiaat care te va fac sa uiti de el. cu baiatul acela niciodata nu te-ai intalnit deci nu sti cum ar fi reactionat daca te.ar fi vazut in realitate
Pe viitor sa nu mai minti si sa nu iti fie rusine cu tine. Cine te place, te place asa cum esti.

| Shontellle explică (pentru SecretSmile):

Dar eu il vreau pe el...

| Marina_Adelina_2000 a răspuns:

Pai,a trecut deja destul timp, sfatul meu e sa recunosti ce ai facut, sa ii spui ca iti pare rau dar nu ai crezut ca el va fi asa...ca se va comporta atat de frumos si ca l-ai mintit, spune-i ce simti cu adevarat si vei vedea reactia lui...macar asa stii ce nu l-ai tinut mereu intr-o minciuna. Cam tarziu dar ar trebui sa ii spui!

| parkour23 a răspuns:

Daca l-ai intalnit intr-un joc afla daca se mai joaca fa un cont nou si o poti lua de la inceput!

| DanielOvO a răspuns:

Hei! Sunt baiat, dar si eu am patit la fel cu o fata, parerea mea e ca nu e prea tarziu sa vorbesti cu el, poti sa incerci sa iei legatura cu el si sa-i ceri iertare si sa-i spui ca noi cu toti gresim, iar daca noi nu ne-am ierta unii pe altii nu am putea traii, propune-i un film care probabil il va sensibiliza, "recucereste-l"! Niciodata nu va fi prea tarziu atata timp cat simtiti ceva unul pentru celalalt!