| Arlekin a întrebat:

Hei, TPU... vreau sa devin cetatean roman desi m-am nascut in tara, care este formalitatea?
- nici ambasada sau consulatele nu-mi raspund la telefon sau e-Mails...
- sunt 24 de "cereri de redobandire a cetateniei romana" pe site https://cetatenie.just.ro/formulare-tipizate/
- sau este mult mai bine si mai profitabil sa stau clandestin in tara si sa ma dau roman?
experiente, sfaturi, intamplari?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Ajutorul îl găsești doar la ambasada țării tale care se află în România. Ambasada ta te va ajuta cu actele și toate formalitățile.