| MrMarius9 a întrebat:

Hello.

Credeti ca o "pauza" poate face bine unei relatii?
Voi ati trecut prin asa ceva? Daca da, care a fost deznodamantul?

7 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

O pauza e inceputul sfarsitului. happy

| Davidoaia a răspuns:

Pai pote face bine, pentru ca la un moment dat daca sunteti de prea mult impreuna, apare plictiseala si o pauza nu ar face decat sa reimprospateze relatiile dintre voi, si sa fie ca la inceput. Totusi cat sunteti in "pauza" fii cu ochii pe ea sa nu ti-o ia altulwinking Bafta!

| iEmonel a răspuns (pentru Davidoaia):

Ce tampenie. Daca apare sau e punctul de a aparea plictiseala prin pauza pui capat definitiv. Ce motiv ar mai avea sa reinceapa relatia? Poate sa faci cealalta persoana geloasa mai aprinde putin din flacara iubirii, dar si asta e riscant si poti sa pierzi ceea ce inseamna ca de fapt nu e iubire adevarata.
Concluzia : nu exista iubire ci doar atractie care dispare cu timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca " pauza " e pauza sau un pretext pentru despartire.
Eu am avut o pauza de asta cu un baiat si dupa cateva saptamani ne-am impacat.
Dar eu sincer mai mult o tin pentru a masca o despartire.

| zdrangoi a răspuns:

Stii proverbul :
ochii care nu se vad se uita.(la altii) wave

| ciresik80 a răspuns:

Face foarte bine mai ales daca ea/el intre timp cunoaste pe altul, aduce finalul relatiei.

| aryana1991 a răspuns:

O pauza intr-o relatie de cele mai multe ori echivaleaza cu despartirea eu am patit-o...e un mod urat de a da cuiva o speranta