| Irenexd a întrebat:

am nevoie de un sfat:
Un baiat ma place ( adica foarte muult ) dar eu, plac alt baiat şi el nici nu işi da seama... Suntem prieteni dar nici buna nu imi spune la şcoala crying... Ce sa fac? crying puppy dog eyespuppy dog eyes Va rog TPU help me cryingcrying

11 răspunsuri:
| anamariamircea a răspuns:

Asa fac baietii, nu iti dau importanta dar ei de fapt te plec la nebuniehappy

| 1JustMe a răspuns:

Sa il uiti... traieste.ti viata pana la urma o sa.ti dai seama ca nu are rost sa te consumi pentru un baiatwinking

| MariusCs a răspuns:

Verbeste cu acel baiat care zici ca nu vorbeste cu tine si mai in gluma zi ca te aprage si vezi daca se comporta tot asa, si daca da ar trebui zic eu sa ii dai o sansa baiatului care te place mult mult.

| piticcccccc a răspuns:

Poi ori si el te place[love struck]foarte mult si nu vrea ca tu sa stii,ori nu stiu ce sa zic.Cel mai bine ar fi ca tu sa il saluti prima sa vezi daca iti raspunde,si daca da sa continui cu alte intrebari(legate de preocupari comune,daca aveti).
Si pentru cel care te place, spui ca tu vrei sa fiti doar prieteni atata tot, si ca tie iti place de altcinevabatting eyelashes.

| ringridv97 a răspuns:

Ai rabdare si o sa vezi, ca daca te place si el, o sa-ti dea de inteles. Daca nu, gandeste ca si cum nu ar exista. Gandeste pozitiv, si totul se va rezolva!happy

| Filimon_Claudiu_1985 a răspuns:

Daca u simti ceva pentru el fa ceva.si va fi bine.

| rivelinio a răspuns (pentru anamariamircea):

Daca el nu te baga in seama.e problema lui.e pierderea lui.nu cauta frumusetea sau ca ala este cool in scoala si nu te baga in seama.cel mai important este cineva care te iubeste.eu zic sa il accepti pe cel care te iubeste cu adevarat.vei avea multe avantaje.nu te va insela, te va ajuta mult in orice.etc.nu cauta pe cel care este frumosul scolii sau smecherul scolii, cauta-l pe cel loial si vei avea de castigat.parerea mea.bafta!

| Irenexd explică:

Da, dar problema e ca cel care ma place este gelos daca stau cu cel care imi place şi azi la ora de desen baiatul DE CARE IMI PLACE mie a stat cu noi la masa ( cu mine şi inca 2 prietene ) şi baiatul care MA place era suparat şi cred ca şi gelos! Off puppy dog eyes cryingcrying

| MariM3 a răspuns:

Ideea este ca daca nu vorbeste cu tine la scoala are un motiv probabil. Daca e, vorbiti intre patru ochi si intreaba-l de ce sa nu fiti prieteni si la scoala nu numai in particular. Oricum asta conteaza! Pt. ca daca ati fi prieteni doar de forma la scoala nu te-ar ajuta asta. In functie de raspunsul lui vei stii ce sa faci. Incearca sa vb cu cel pe care il placi si sa deveniti nedespartiti pentru ca relatia sa vina de la sine... Daca nu merge poti incerca altceva: sa ii dai o sansa celui care te place. Poate chiar merge! happy

| SashaGirl a răspuns:

Acel baiat care te place se numeste Gabi si pe acel baiat pe care il blaci se numeste Dani dai o seansa lui Gabi pentru ca face eforturi ti-a daruit un trandafir absolut superb si mai ales ieri Dani ne-a bagat in seama bine doar pentru mancare si dupa aia a plecat Baiet asa sunt ei mai nesimtitzi mai ales eu place acelasi baiat pe care il placi tu...eu am o problema mai mare

| Irenexd explică (pentru SashaGirl):

Da Amy dar ce nu intelegi ca mie imi place de Dani şi Gabi e suparat pe mine cand stau cu Dani sau cand Dani sta cu noi crying! Daca e mai vb la şcoala