| dydylyna14 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, Alex.[mai mare decat mine cu 2 ani sad ]. Ne intalnim zilnic, de 2-3 ori pe zi. De fiecare data e insoti de verisorul unei prietene. De fiecare data cand ne vedem, eu stau cu niste prietene printre care si verisoara prietenului lui. Si nu inteleg de ce Alex se da la toate prietenele mele in afara de mine, chiar si la Andreea care are 13 ani si 78 de kg. Oare stie ca-l plac? Dau funda!

7 răspunsuri:
| maddoximilian a răspuns:

Iti place de el zici? pai daca esti asa timida si scrii pe TPU nu rezolvi prea multe dar daca ai apelat aici o sa iti dau solutia. Spune-i ca iti place de el cu tupeu tongue si e al tau. Mai am o solutie... Sterge intrebarea si spune-i tot ce ai scris aici lui! si iti va raspunde.

| dydylyna14 explică (pentru maddoximilian):

Eu abia ii raspund la,, Servus'' si tu vrei sa-i zic toate astea? :o

| positivity a răspuns:

A ieșit în evidență faptul că ai ceva cu tipa aia de 78 de kilograme. Ar fi ceva ciudat ca el să o placă în ciuda greutății sale?
Dacă nu dai puține semne că simți ceva pentru el, acesta nu își va da seama de asta și va consideră că tu chiar îl urăști. Și vei sfârși privindu-l cum se dă la toate tipele înafară de tine. Nu sună prea bine, nu? Cred și eu!

| dydylyna14 explică (pentru positivity):

Si ce sa-i zic?,,, BUna, stii mie imi place de tine ''? El sigur o sa rada si o sa se uite ciudat la mine de fiecare data cand ma vede... :/

| Dy2000 a răspuns:

Spune'i ce simti. daca nu ii spui cum are sa stie ca il iubesti? eu zic ca o sa te placa si el(atentia lui se va indrepta spre tine)Incearca nu ai nimic de pierdut.(poate simte la felhee hee ).

| Ariel0211 a răspuns:

Uneori baietii flirteaza cu mai multe fete pentru a atrage atentia cuiva sau pentru a lasa alte fete sa tanjeasca dupa ei, deci este posibil sa te placa dar sa fie la fel de timid ca tine sa iti spuna.winking

| Ariel0211 a răspuns (pentru dydylyna14):

Trebuie sa iti asumi riscul asta de a-i spune. Si-apoi ai doua variante: daca rade de tine pentru ca esti sincera inseamna ca nu te merita si trebuie sa te gandesti la altcineva, iar cealalta varianta este pozitiva si apreciaza ca i-ai spus asta