| aliceilo a întrebat:

Hi TPU! am 17 ani, am fost cu un tip de 19 o perioada foarte lunga de timp, 11 luni, apoi eu m-am despartit de el din cauza ca nu mai eram sigura de sentimentele mele. i-am propus o pauza.bineinteles ca s-a super enervat si m-a facut in toate felurile, apoi imediat la 1 saptamana s-a combinat cu o alta tipa.afland acestea si eu m-am combinat cu un tip.In ciuda tuturor lucrurilor pe care mi le-a facut eu tot pe el il iubesc si tin la el si tot sper ca poate o sa ne impacam din nou.Acum nu ne mai vorbim deloc. Dar pe parcursul acestor 11 luni ne-am mai despartit si iar impacat dupa o vreme, ceea ce-mi da din nou speranta.Credeti ca s-a combinat cu tipa respectiva doar din razbunare? aici mi-ar trebui parerea unui baiat.si eu ce sa fac, ce sa cred?

7 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Nu sunt baiat sunt fata.am 24 de ani si as putea sa ti dau un sfat,acela ca in mod sigur,iubitul tau si a facut o alta relatie de furie.
Nu sunt de caord cu faptul ca te a facut in toate felurile,adica te a jignit,nu?
Pai asta nu permite,pentru ca in orice,cel mai greu e inceputul,iar daca o sa va impacati,sigur te va mai jigni.
Asta nu trebuie sa permiti si cred ca te iubeste!
Parerea mea e ca tu nu trebuiai sa i raspuzi cu aceeasi moneda,adica sa ti faci pe altcineva,atata timp cat i ai cerut o pauza,adica e prea curand si el poate intelege din asta,ca acel tip cu care esti,e,,vinovat,, pentru despartirea voastra.
Niciodata nu poti sa stii ce se deruleaza in mintea lui,asa ca daca vrei sa va impacati,primul lucru care trebuie sa l faci,e sa renunti cu totul la relatia ta,asa zisa relatie si vb cu el despre ce simti,de asta,niciodata nu trebuie sa te rusinezi,poate e cel mai frumos lucru caruia ai putea sa i spui, ca il iubesti!
Daca el numai e de acord, gandeste te ca baieti sunt multi si lumea nu se opreste la el!
Bafta!

| blackrider a răspuns:

Buna. Parerea mea e ca el inca are sentimente fata de tine si mai ales daca a ajuns sa vorbeasca urat cu tine asta dovedeste ca te iubeste foarte mult si nu vrea sa te piarda. ar trebuie sa faci tu primul pas si sa il inviti undeva sa stati de vorba, cel mai placut ar fi intr-un parc. El vrea sa arate ca daca tu nu il mai vrei el poate agata alta fata, dar in sufletul lui inca te iubeste, ar fi bine sa vorbesti cat mai repede posibil cu el pentru a nu il pierde. Lasati orgoliul deoparte si vei avea de castigat. sper ca te va ajuta parerea mea si mult baftakiss

| aliceilo explică (pentru AIRIUS):

Paii.da m-a jignit de multe ori, dar pentru ca tine la el le trec pe toate cu vederea.i-am cerut o pauza, apoi m-am dus si mi-am cerut iertare si tot a continuat cu jignirile si de atunci n-a mai vrut sa vorbim.dar cred ca e si din orgoliu. tot timpul cand ne desparteam zicea vezi ca e ultima sansa, cum de altfel si acum a zis. oricum o sa trec peste cu timpul, daca e sa nu fiehappy

| aliceilo explică (pentru blackrider):

Pai cand m-am dus sa-mi cer iertare m-a facut cu ou si otet.si oricum ar fi aiurea sa merg acum la el cand e cu cineva, aparent.cred ca lui i-am ranit orgoliul prin faptul ca eu m-am despartit de el.asa zic si eu ca a vrut sa-mi demonstreze ca poate si fara mine.cum la fel am incercat sa-i demonstrez si eu.dar si cand ne-am mai despartit la fel a facut.s-a combinat cu alta si tot la mine a venit dupa o vreme

| NoLike a răspuns:

Hei nu este singurul baiat din lume! Daca tii atat de mult la el spune-i printr-un mesaj sau pe mess daca nu mere asta este nu e capat de lume serios.Multa bafta:X funda?

| PatyKan a răspuns:

Probabil ca a actionat asa din cauza geloziei sau a furiei. Totusi ti-a vorbit urat cand i-ai propus acea pauza... Pe mine asta m-ar pune pe ganduri fiindca daca el chiar m-ar iubi nu m-ar face in toate felurile. Stiu ca e greu sa controlezi furia, dar a cam exagerat.
Eu zic sa vorbesti cu el deschis, sa il intrebi daca e dispus sa o luati de la capat fiindca ti-ai pus gandurile in ordine... Daca te iubeste, nu te va face sa suferi.
Mai bine sa vorbesti cu el. Daca nu o faci, traiesti cu indoiala... Cel mai bine ar fi sa il intrebi pe el de ce a actionat asa si toate cele.
happy

| blackrider a răspuns (pentru aliceilo):

Uite daca vrei sa mai vb da-mi add la id: gaby_killer16