| WilliamQoilung2024 a întrebat:

Întrebare adresată fetelor.
Ce vă determină să vă căsătoriți?
Soțul trebuie să fie mai bun decât foștii voștri?
Sau nu contează.
Vă mulțumiți că este doar persoana care vă acceptă?
Și nu vă vrea doar pentru sex?

4 răspunsuri:
| kalasnicov22 a răspuns:

Nu sunt fata, am intrebat o vecina am zis pentru un prieten, mi-a raspuns pe loc:
- Cine este prostul ala?
Ce sa-i zic?

| TimberWolf a răspuns:

N-ai sa vezi nici un raspuns sincer! singura sincera era una pe aici care zicea ca sta cu unu mai mare cu 20 de ani decat ea pentru ca cei de varsta ei i se par imaturi, imatur insemnand fara o afacere prospera de unde sa vina saci de lovele, tipul cu care statea avea firme si era in bani.

| ioana748 a răspuns:

Daca a existat vreun fost, posibil ca vei avea grad de comparatie. si este normal sa fie cineva mai bun.
De ce sa te casatoresti cu cineva care doar te accepta, adica iti face vreun favor.
Mai bine amani acest lucru pana apare cineva care are nevoie de tine.
Casatoria este o taina care ar trebui intamplata in numele iubirii.
Sexul face parte din contextul unui cuplu sanatos, se poate si fara daca cineva este bolnav.
Buna intrebare,
De ce se recasatoresc oamenii la nesfârșit?
Si iau ca si partener pe cineva, eventual mai rau ca cel dinainte.
Macar nu au invatat ca celalalt trebuie sa iti aduca in completare, o stare de bine.
De ce se pierd doar in relatii care le aduc nefericire.

| GeogG23 a răspuns:

Merg pe considerentul ca doar in sus se poate merge trecerea de la o relatie la alta, deci actualul trebuie sa aiba un plus fata de fost. Sunt femeie si nu ma multumesc doar cu "te accept", pentru ca acceptarea o ofera orice vietate, dar oamenii sunt capabili de mai mult. Pentru mine este sentimentul de siguranta ce primeaza, apoi vin restul si clar nu bag banii in discutie daca persoana de langa mine ma face sa fiu fericita.