| Alexandru250201 a întrebat:

Intrebare pentru fete, daca vorbiti cu un baiat care fii se pare dragut si ok imediat dupa o despartire de o relatie medie v ati gandi sa fiti impreuna cu ala sau ati vorbi doar ca sa treceti peste fost?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu recomand sa te lipesti imediat de cineva dupa o despartire, indiferent cat de dragut si amabil ti se pare acea persoana, fiindca relatia nu poate functiona dupa o despartire, fiind nevoie de o pauza, ca sa se vindece si sa realizeze despartire.

| Alexandru250201 explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba despre mine ci despre fosta iar eu ma refeream ca ce gandeste o fata daca cunoaste un alt baiat calumea imediat dupa o despartire, ar vorbi doar ca sa primeasca atentie sau pentru o relatie chiar si pansament?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alexandru250201):

ASta ti-am explicat si eu, ca nu face nici o diferenta daca fata cunoaste un tip "ca lumea'"dupa ce tocmai s-a despartit de fostul iubit, fiindca relatiile tampon nu sunt relatii de viitor, bazate pe dragoste ci de flirt si pierdut timpul.

| Hyperion7 a răspuns:

Se numește pansament și nu e ok, fie că ești fata sau băiat!
Pune-te in locul acelei persoane, cum te-ai simți sa îți zica că ești pansament, dar tu deja ai dezvoltat sentimente?
Probabil nu prea bine.

| LisaJulie a răspuns:

Eu tocmai ce am trecut printr-o despărțire, m-am despărțit de el fiindcă era prea gelos și ne certam din orice! Părerea mea este ca trebuie sa treci mai repede peste o despărțire pentru ca vei fi mulți pana sa îți găsești dragostea adevărată! Eu as vrea sa fiu împreună cu el dar nu ca să uit de fost ci pentru ca o noua relație e binevenita

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde, ar putea sa te folosească ca sa treacă peste fost, sau nu. Depinde de femeie.

| Alexandru250201 explică (pentru Madaxo97):

Nu e vb despre mine, e vb despre fosta mea care dupa o luna de la despartire vorbea deja cu un baiat mai apropiat asa si nu stiam daca o fata doar ar vorbi sau ar vr sa intre si intr o relatie cu baiatu ala

| Giulia911 a răspuns:

Orice e posibil