| Anonim34545jkjk a întrebat:

Iubitul meu e tigan si spune ca daca ne vom desp nu voi mai avea viata cu altul. Nu stiu ce sa fac,stiu ca tiganii cam asa fac, dar sincer imi e cam frica. Daca ne desp ce o sa faca? Nu vreau sa am probleme cu el dupa, pe mine nu m-ar bate, dar vreau sa "am viata" dupa, sa stau cu cine vreau fara sa se bage el. Mi-e frica de ce ar face si mi-e frica sa ma duc la politie ca sa imi creez si mai multe probleme dupa cu el sau cu familia lui mai ales ca e tigan. Daca ne desp vreau sa fiu lasata in pace, fara amenintari sau chestii. Nu stiu ce sa fac.

Update: Am avut o discutie calma cu el si a inteles ca daca va fi sa ne desp nu trebuie sa existe ura. Mi-a jurat ca nu o sa sa imi faca nimic daca vom avea ghinionul sa nu mai fim impreuna si stiti cat de mult tin rromii la jurat.

9 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Nu o să facă nimic stai liniștită, e numai gura de ei, țiganii astia care amenință, nu toți.
Mai bine desparte-te de el, nu din cauză ca e țigan dar e cam psihopat și posesiv. Există poliție oricum, nu îți mai face griji așa ușor.

| elennaionela14 a răspuns:

Serios?
Dar tu fata, nu ai auzit de Politie?
De doare mana sa scrii 3 randuri pe o hartie si sa o predai la politie?
Depune o sesizare la politie ca te simti amenintata de respectivul.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Madaxo97):

De asemenea nu te mai încurca cu țigani dacă îți e frica de ei.

| gabicoo a răspuns:

Ori rămâi cu el și te trimite la produs după ce se "rupe" vraja (și se pare că deja s-a rupt), ori te desparți de el dar te cuplezi cu alt țigan, ori rămâi singură - că nici un român nu te va mai vrea după ce ai fost cuplată cu un țigan.

| johnnny123 a răspuns:

Mai ții minte asta?

" în 12 Noiembrie 2023 | Anonim34545jkjk a întrebat:
Heei! Ma puteti ajuta cu niste cuvinte si expresii in limba tiganeasca? Iubitul meu este rrom si as vrea sa invat si eu cateva chestii in limba lui. Vreau sa stiu cum se spune "imi plac ochii tai"/ "te iubesc viata mea" si alte expresii d-astea dragute.

în 12 Noiembrie 2023 | Hyperion7 a răspuns:
Nu vreau sa fiu eu negativist, dar tare mi-e că peste câteva luni auzim "cum scap de un rrom?" Adică totuși, ăștia sunt destul de violenți și cam greu mai scapi de ei. Doar o părere."

Personal, nu am nimic cu romii. Încerc întotdeauna să judec oamenii numai după faptele și comportamentul individual, nu după etnie. Și sunt de părere că și în rândul lor există oameni buni și oameni răi, la fel ca în orice altă etnie.

Dar mi se pare extrem de interesant cât de repede ai trecut tu de la "Va atacati toti cand zice cineva de tigani de parca a-ți avea fobie" la "stiu ca tiganii cam asa fac si nu vreau mai multe probleme cu el sau cu familia lui".

Dacă la începutul relației etnia lui nu conta, acum de ce brusc a început să conteze?

| Vio024 a răspuns:

Te ameninta., nu-i mai asculta prostiile si du-te la altul. Viata incepe fix dupa el

| Violleta2022 a răspuns:

Desparte-te de el acum, imediat si daca te mai ameninta anunta Politia.
Santajul va continua daca ii cedezi acum...
In orice caz, nu exista fericire intre tine si acest tigan, fiindca el domina femeile cu bataia si le supune la ce vrea el, iar in caz de nu asculti te poate vinde pe piata de prostitutie de afara.

| Anonim34545jkjk explică (pentru Violleta2022):

Nu inteleg de ce crezi ca doar pentru ca e rrom e peste. Nu toti sunt asa, unii vor sa aiba un viitor. Iubitul meu e la pompieri, si-a terminat scoala si acum vrea sa faca o meserie si sa faca bani. Crezi ca se comporta ca un animal? Niciodata n a indraznit sa dea in mine sau sa mi faca rau. Toti prietenii si familia lui ma respecta si nu le permite sa mi vorbeasca urat.

Da, am trait diferit si avem idei diferite, dar stim amandoi ca trebuie sa ne adaptam si sa ne schimbam ca sa putem sa avem un viitor impreuna.

Chiar crezi ca sunt slaba de inger si ii permit sa faca ce vrea din mine? Nu exita asa ceva si stie bine asta.

Si in leg cu vandutul in afara, am in neam destui politisti, asta nu e o problema

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim34545jkjk):

Din cauza asta ti-am recomandat sa nu stai cu un togan, chiar tu ai scris cu mana ta ca-ti este frica de el!

"Nu stiu ce sa fac, stiu ca tiganii cam asa fac, dar sincer imi e cam frica."

Sfatul meu este: fugi acum, cat poti, fiindca el nu si-a arata inca adevarat fata, dar nu se va abtine sa te loveasca, fiindca asa fac ei supunerea femeii.