| SofiaSofi90 a întrebat:

Iubitul meu vrea să ne mutam la părinți lui ca să nu mai plătim chirie însă eu nu sunt prea încântată de faptul să stau cu socri în casa i-am zis și el nu vrea sa asculte nu vreau se se ajunga la despărțire.Ce aș putea să fac în situația asta?

5 răspunsuri:
| Batmanel a răspuns:

E iubit sau sot? Ca e diferenta mare intre ele.
Daca prin vorba buna nu pricepe, cam nu ai ce face. Doar sa incerci sa platesti tu singura chiria, dar nu-l lasa sa profite de asa ceva.
Daca vreti sa strangeti bani sa va luati ceva, ar fi o situatie diferita totusi.

| Cipi1212 a răspuns:

Poate socrii sunt oameni cumsecade.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre care socri vorbesti, fetita?
Supi "iubitul" deci ala nu-ti este sot ci concubin/ ibovnic/ amant, numai sot nu-ti este si nici parintii lui nu-ti sunt socrii.
Hei, scularea, trezeste-te la realitate, ca nu au de ce s ate duci la parintii lui, odata ce nu ai nici o obligatie fata de el.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind parintii lui nu iti sunt tie socrii, asa vrei tu sa îi numesti, ei sunt niste straini, iar tu nu prea ai ce cauta in casa lor, mergi acasa la tine la parinti si lasa prostiile, apuca te de ceva serios, cauta ti serviciu, sau daca inca esti la scoala sau facultate ocupă te de invațat lasă prostiile nu ai nevoie de iubit. Mai ales de un sarantoc care nici bani de chirie nu are, unde l ai gasit?

| ioana748 a răspuns:

Daca nu face fata situatiei, fiecare sa stea unde doreste.
Mai lasa- l sa copilareasca.
Ramai independenta asa cum esti, ca faci bine.