| Delia899 a întrebat:

Locuiesc cu fostul meu iubit care acum e din nou actualul meu iubit noi ne înțelegem bine de când ne am împăcat dar îmi e teama sa nu ne despărțim iar prima data ne-am despărțit din cauza unei certuri banale.Cum să mențin relația cu el sănătoasă?

1 răspuns:
| Kiran a răspuns:

Depinde de detaliile despartirii.
Ai rupt tu legatura sau el? / De ce a fost nevoie de o ruptura in relatia voastra? / Cine si de ce a venit pentru noua relatie? / Ce ati facut in timpul despartirii? / Observi ceva schimbat la el sau la tine de cand sunteti iar impreuna?

Relatia sanatoasa este cand pleci capul la 95% din ce spune important celalalt, iar daca nu o faci, o parte din oameni vor spune sa-ti cauti altul.